Σχεδιαστές » N-Q » Βανιλια Ανατολης « Ομάδες

Prada Candy Prada για γυναίκες

Prada Candy Prada για γυναίκες

Το έχω: 30 Το είχα : 23 Το θέλω: 15

Prada Candy Prada για γυναίκες Βίντεο
Prada Candy Prada για γυναίκες Εικόνες Prada Candy Prada για γυναίκες Εικόνες Prada Candy Prada για γυναίκες Εικόνες Prada Candy Prada για γυναίκες Εικόνες Prada Candy Prada για γυναίκες Εικόνες Prada Candy Prada για γυναίκες Εικόνες Prada Candy Prada για γυναίκες Εικόνες

Prada Candy από Prada είναι ένα Βανιλια Ανατολης άρωμα για γυναίκες. Prada Candy κυκλοφόρησε το έτος 2011. Ο αρωματοποιός αυτού του αρώματος είναι Daniela (Roche) Andrier. Η νότα κορυφής είναι Καραμέλα; οι μεσαίες νότες είναι πουδρένιες νότες και Μόσχος; οι νότες της βάσης είναι Βανίλια και Βενζόη.

Καραμέλα

πουδρένιες νότες Μόσχος

Βανίλια Βενζόη

Περισσότερα σχετικά με τα αρώματα στα Αγγλικά / More in English language about Prada Candy by Prada.

Prada Candy Σχόλια Αρωμάτων

mary ko

Δε ξέρω γιατί το "πήρα" στραβά όταν το πρωτομύρισα,ίσως λόγω του παροξυσμού που επικρατεί με τα...σερμπέτια,νομίζω όμως πως το αδίκησα.Ο μόσχος στη συγκεκριμένη σύνθεση του προσδίδει χαρακτήρα και πράγματι,η καραμέλα είναι φίνα,απαλή χωρίς να σε λιγώνει.

elena vosnaki
elena vosnaki

Η καραμέλα είναι η κυρίαρχη νότα στο Candy, αλλά όσοι σκεφτήκατε τις σκληρές καραμέλες μπίλιες που βγάζουν τα αυτόματα μηχανάκια και που σχεδόν "τρώνε" το εσωτερικό των παρειών καθώς τις ταλαιπωρούμε και μας ταλαιπωρούν στο στόμα, ξανασκεφτείτε το. Το Candy μυρίζει σαν νόστιμότατο toffee και μαλακές καραμέλες βουτύρου που λιώνουν στη γλώσσα, όλο απαλές γραμμές και ελκυστικές καμπύλες. Όπως δείχνουν οι αμμόλοφοι στον κινηματογράφο σε Τεχνικολόρ, παρακολουθώντας εξωτικά πλάνα από την έρημο που περιλαμβάνουν ωραίους άντρες ντυμένους στο χακί.

Ίσως είναι κάπως παράδοξο να αναφέρει κανείς την έρημο (desert) σε συνειρμό με ένα άρωμα που μάλλον αναφέρεται σε επιδόρπιο (dessert) και το οποίο δεν κάνει το στόμα διόλου να ξεραίνεται, όμως ο συνειρμός έγινε κι είναι δύσκολο να τον αποτινάξω. Παρόλο το σχεδιασμό του μπουκαλιού, που παραπέμπει σε χειροκίνητη καφετιέρα με έμβολο, και το "σοκαριστικό ρόζ" του χρωματικού μοτίβου, το Candy της Prada χάρις στην ελαστική του βενζόη (νότα με υφή καραμέλας-βανίλιας), τον αιθέριο "καθαρό" μόσχο και το κουκούλι πουδρέ βανίλιας, μοιάζει σαν από σκαλιστό ελεφαντόδοντο, κρεμ και λεπτεπίλεπτο. Σαν καραμέλα που δεν φτιάχτηκε σε κάποια κουζίνα, αλλά σε ένα παράδεισο όπου ξανθά ουρί (ḥūr) με τα χαρακτηριστικά της Léa Seydoux φαντασιώνονται τι θα έκαναν στον δάσκαλο του πιάνου....

MK
MK

Δεν εχω βάλει άρωμα με λιγότερη διάρκεια..

Oct
galateavanessa
galateavanessa

Έχω το Prada Candy αυτό,αλλά και το prada candy kiss το καινούριο (το οποίο κρατάει κ είναι το καλύτερο από τη σειρά Candy)...Το prada candy έχει έντονη γλυκιά καραμέλα με λίγο πούδρα(την οποία δεν μυρίζω) και μόσχο.. προσωπικά το πήρα από τα Attica όταν είχε έκπτωση.Το 'χω 7 μήνες κ ούτε καν στη μέση δεν έχει φτάσει. Είναι πολύ έντονο σαν άρωμα και δεν κρατάει παρά μόνο άμα βάλεις 2 με 3 ψεκασιες ανά 3 ώρες! δυστυχώς δεν μου άρεσε...

May
mariamarouli91
mariamarouli91

Στο δέρμα μου βγαίνει πολύ ο μόσχος,παρά η καραμέλα.. Έτσι σε μένα είναι ένα άρωμα ελαφρύ και γλυκό μεν, πολύ σαπουνοειδές και ''καθαρό'' δε. Θα το συνιστούσα πρωινές ώρες για κάθε εποχή, θεωρώντας το ιδανικό για κάποια που ψάχνει ένα διακριτικό καθημερινό άρωμα. Είναι το μόνο που αντέχει να μυρίζει η μητέρα μου που γενικά αναγουλιάζει με τα περισσότερα αρώματα που κυκλοφορούν.Μου αρέσει μεν, δε το θεωρώ όμως κάτι ιδιαίτερο ώστε να το αγαπήσω και να το καθιερώσω.

Gerry
Gerry

Μυρίζει πολύ ωραία και είναι νεανικό.
Θυμίζει το cinema και το hanae mori με την πεταλούδα. Αν και έχει καραμέλα μυρίζει έντονη βανίλια και musk.

Apr
mary ko

Σαν να έχεις ρίξει λιωμένη καραμέλα πάνω σου,νόμιζα θα μου επιτεθούν μέλισσες...

Apr
argie
argie

Αν και μυρίζει πολύ ωραια δεν κρατά πάνω απο μισάωρο..

molly
molly

Πάνω μου αυτό το άρωμα μυρίζει σαν καμμένο κερί και υποθέτω ότι για αυτό ευθύνεται η υπερβολική βενζόη που περιέχει. Μάλλον έχει να κάνει με την χημεία του δέρματός μου. Δεν μου άρεσε καθόλου.

Nov
lia arg.
lia arg.

Το πιο γλυκό άρωμα που υπάρχει!κουκλιστικο

Oct
Ria Kostopoulou
Ria Kostopoulou

Μου αρέσει πάρα, μα πάρα πολύ! Είναι η πιο γλυκιά μυρωδιά που υπάρχει σε άρωμα χωρίς να το κάνει βαρύ. Το μόνο κακό είναι ότι δεν κρατάει πολύ.

babaefro
babaefro

Αγαπώ πολύ την μυρωδιά της καραμέλας και τα αρώματα στα οποία κυριαρχεί ως νότα. Ωστόσο το Candy μυρίζει στο δέρμα μου σαν καμένη καραμέλα.... καθόλου ευχάριστα και μου το έχουν επισημάνει επανηλημένα. Παραμένει όμως ένα άρωμα που απολαμβάνω να μυρίζω σε κοπέλες που τους ταιριάζει.

Βαθμολογία: 3/10

Aug
marine
marine

Φανταστικό άρωμα αλλά μετά από μισή ώρα έχει εξαφανιστεί...κρίμα. Ίσως αν έβγαινε σε intense ή σε parfum να ήταν καλύτερη η διάρκειά του.

May
Zazie
Zazie

Δυστυχώς το συγκεκριμένο άρωμα σχεδόν χάνεται πάνω μου. Δε θα ήθελα να το αδικήσω αλλά αν εξαιρέσω την καραμέλα που έχει αξιοσημείωτη παρουσία και του δίνει πόντους, γενικά σαν σύνθεση μου φαίνεται αδύναμη τόσο σε διάρκεια όςο αι διακύμανση.

Jan
caramel

Μου αρέσουν πολύ οι νότες καραμέλας επάνω μου, και η έντονη καραμέλα είναι ο λόγος που μου αρέσει αυτό το άρωμα. Δεν είναι γλυκερή καραμέλα, εφόσον συνοδεύεται από "ξηρές", βαλσαμώδεις νότες βενζόης. Το θέλω, παρόλο που μου έδωσε την εντύπωση αδύναμου αρώματος σε διάρκεια.

Morticia
Morticia

Είχα πολλές προσδοκίες από την Prada, αλλά δυστυχώς το Prada Candy με απογοήτευσε. Δεν είναι ότι δεν μου αρέσει, αντιθέτως, αλλά πιστεύω στερείται αγάπης και φροντίδας εκ του δημιουργού του. Ενώ η επιλογή των νοτών φαντάζει απολαυστική, μέσα στην απλότητά της, από την άλλη μεριά η εκτέλεση είναι μέτρια με αποτέλεσμα το άρωμα να μην έχει ισορροπία και να υπάρχει μια ασυμφωνία γενικότερα. Δοκιμάζοντάς το μου έβγαλε την αίσθηση του Prada Infusion d' Iris μετά από προσθήκη καραμέλας (η βενζόη είναι χαρακτηριστική και στα δύο), παρόλο που το d'Iris είναι πιο σύνθετο άρωμα.

Mar
ats.
ats.

μμμ...καραμελα...

επιτελους ενα γκουρμε αρωμα καταλληλο για καθε ηλικια και καθε εποχη.

ξεφευγει απο την κατηγορια των γλυκων αρωματων που απευθυνονται κυριως σε εφηβες.

εκτος απο την γλυκα το αρωμα χαρακτηριζεται και απο μια φρεσκαδα που την βρισκω σε ολα τα αρωματα PRADA(προφανως οφειλεται στον μοσχο).

αξιζει σιγουρα μια θεση σε καθε ενημερωμενη συλλογη.

Feb

Prada CANDY 1.7 oz Eau de Parfum Spray
118.00 USD
Prada CANDY 2.7 oz Eau de Parfum Spray
Prada CANDY 2.7 oz Eau de Parfum Spray

Αυτή η σελίδα περιέχει πληροφορίες, σχόλια, σημειώσεις αρώματα, εικόνες, νέες αγγελίες, vintage αφίσες και βίντεο σχετικά με Prada Prada Candy fragranceαλλά δεν εγγυάται την ακρίβεια των πληροφοριών. Εάν έχετε περισσότερες πληροφορίες σχετικά με Prada Prada Candy, μπορείτε να επεκτείνετε με την προσθήκη ενός προσωπικου άρωματος . Το Fragrantica έχει ένα μοναδικό γνώμονα το χρήστη και ενα σύστημα κατάταξης και μπορεί να ταξινομήσει Prada Candy by Prada. Κάντε κλικ στις κατάλληλες επιλογές για τη μορφή ταξινόμησης του άρωματος κάτω από την εικόνα άρωματος. Επίσης, μπορείτε να βρείτε συνδέσεις με τρίτες ιστοσελίδες κόμμα / καταστήματα στο Διαδίκτυο, αλλά το Fragrantica δεν έχει καμία πρόσβαση ή έλεγχο σε αυτές τις ιστοσελίδες. Δεν δίνουμε εγγυήσεις ούτε φέρουμε την ευθύνη για ό, τι μπορείτε να βρείτε ως αποτέλεσμα αυτών των δεσμών, ή για οποιεσδήποτε μελλοντικές συνέπειες που περιλαμβάνουν αλλά δεν περιορίζονται στην απώλεια χρημάτων. Τα σχόλια των χρηστών για Prada Candy by Prada αντιπροσωπεύουν τις απόψεις των συγγραφέων μόνο και δεν αντανακλούν τις απόψεις του Fragrantica.

Οι άνθρωποι που τους αρέσει αυτό ήθελαν επίσης
Yves Saint Laurent Manifesto Christian Dior Hypnotic Poison Kenzo Kenzo Amour Yves Saint Laurent Black Opium Lancome Hypnose Christian Dior Dolce Vita Nina Ricci Nina Chloe Love Trussardi My Name Thierry Mugler Angel Lancome La Vie Est Belle Escada Escada Magnetism Kenzo Flower by Kenzo Roberto Cavalli Roberto Cavalli Eau de Parfum Paco Rabanne Black XS for Her Viktor&Rolf Flowerbomb Prada Infusion d'Iris Nina Ricci L'Air du Temps Diesel Loverdose Prada Infusion d'Iris Eau de Parfum Absolue