Σχεδιαστές » R S » Ξυλωδη Μοσχος Λουλουδένιο « Ομάδες

Musc Reminiscence για γυναίκες

αμύγδαλο
γεύση καρυδιού
κίτρινο φλόραλ

Musc από Reminiscence είναι ένα Ξυλωδη Μοσχος Λουλουδένιο άρωμα για γυναίκες. Musc κυκλοφόρησε το έτος 1970. Οι νότες κορυφής είναι Υλάνγκ Υλάνγκ και Λευκά άνθη; οι μεσαίες νότες είναι πουδρένιες νότες και Αμύγδαλο; οι νότες της βάσης είναι Μόσχος, κουμαρίνη και Κεχριμπάρι.

Υλάνγκ Υλάνγκ Λευκά  άνθη

πουδρένιες νότες Αμύγδαλο

Μόσχος κουμαρίνη Κεχριμπάρι

Περισσότερα σχετικά με τα αρώματα στα Αγγλικά / More in English language about Musc by Reminiscence.

Musc Σχόλια Αρωμάτων

Cyclamenia
Cyclamenia

Δεν ταιριάζει με την χημεία μου.
Το musc είναι έντονο και earthy.
Σκεπάζει τη μυρωδιά των λουλουδιών.

Nov
2014
*sophi*
*sophi*

Δεν είναι από τα αγαπημένα μου musc αρώματα.
Δεν έχει έντονες διακυμάνσεις αλλά ο ΄μοσχος υπερέχει όλων των άλλων σημειώσεων ...το μόνο που φαίνεται να ξεχωρίζει είναι λιγάκι η ζεστασιά του αμύγδαλου και λίγο μόνο αμυδρά η οσμή λουλουδιών .
Στην αρχή το άρωμα μυρίζει κάπως έντονα σαν να είναι χημικό στοιχείο , μετά όταν ξηραινει και στεγνώνει εξελίσσει τον πουδρέ χαρακτήρα του αλλά η προσθήκη της κουμαρινης (που ευτυχώς υπερέχει ο μόσχος) χαλάει όλη την σύνθεση...
Η σύνθεση είναι παλιά αλλά το μπουκάλι το πήρα πέρυσι...
Δεν το συστήνω για τυφλή αγορά .

Mar
2013
OTILLEA
OTILLEA

μοναδικό και ιδιαίτερο..πιστεύω ότι είναι από τα αρώματα που ξεχωρίζουν..το μυστικό στο συγκεκριμένο είναι η ποσότητα που βάζει κάνεις..λίγο και καλό για το δικό μου δέρμα ώστε να μη γίνεται αποπνικτικό..δε θα το χαρακτήριζα βαρύ αλλά αν ξεφύγει η ποσότητα ζαλίζει λόγο των έντονων διακυμάνσεων.

Mar
2013

Αυτή η σελίδα περιέχει πληροφορίες, σχόλια, σημειώσεις αρώματα, εικόνες, νέες αγγελίες, vintage αφίσες και βίντεο σχετικά με Reminiscence Musc fragranceαλλά δεν εγγυάται την ακρίβεια των πληροφοριών. Εάν έχετε περισσότερες πληροφορίες σχετικά με Reminiscence Musc, μπορείτε να επεκτείνετε με την προσθήκη ενός προσωπικου άρωματος . Το Fragrantica έχει ένα μοναδικό γνώμονα το χρήστη και ενα σύστημα κατάταξης και μπορεί να ταξινομήσει Musc by Reminiscence. Κάντε κλικ στις κατάλληλες επιλογές για τη μορφή ταξινόμησης του άρωματος κάτω από την εικόνα άρωματος. Επίσης, μπορείτε να βρείτε συνδέσεις με τρίτες ιστοσελίδες κόμμα / καταστήματα στο Διαδίκτυο, αλλά το Fragrantica δεν έχει καμία πρόσβαση ή έλεγχο σε αυτές τις ιστοσελίδες. Δεν δίνουμε εγγυήσεις ούτε φέρουμε την ευθύνη για ό, τι μπορείτε να βρείτε ως αποτέλεσμα αυτών των δεσμών, ή για οποιεσδήποτε μελλοντικές συνέπειες που περιλαμβάνουν αλλά δεν περιορίζονται στην απώλεια χρημάτων. Τα σχόλια των χρηστών για Musc by Reminiscence αντιπροσωπεύουν τις απόψεις των συγγραφέων μόνο και δεν αντανακλούν τις απόψεις του Fragrantica.

Περισσοτερα αρώματα απο την ίδια ομάδα Ξυλωδη Μοσχος Λουλουδένιο
Christian Dior Dior Homme Chevignon Chevignon 57 for Him Salvatore Ferragamo Incanto Pour Homme Al-Rehab Lamis Fresh Cannabis Santal Yves Saint Laurent L`Homme Yves Saint Laurent design by Jean Nouvel Acqua di Biella Cashmere Twill Etienne Aigner Suede Edition Women Neil Morris Clear Versace Versense Esteban Ambrorient Swiss Arabian Dehn El Ood Malaki