Σχεδιαστές » R S » Συπρε Λουλουδενιο « Ομάδες

Bandit Robert Piguet για γυναίκες

Bandit Robert Piguet για γυναίκες

Το έχω: 1 Το είχα : 1 Το θέλω: 3

Bandit Robert Piguet για γυναίκες Εικόνες

Bandit από Robert Piguet είναι ένα Συπρε Λουλουδενιο άρωμα για γυναίκες. Bandit κυκλοφόρησε το έτος 1944. Ο αρωματοποιός αυτού του αρώματος είναι Germaine Cellier. Οι νότες κορυφής είναι Αλδεϋδες, πορτοκάλι , Αρτεμισία, γαρδένια, γάλβανο, νερόλι, Υλάνγκ Υλάνγκ και Περγαμόντο; οι μεσαίες νότες είναι Γαρύφαλλο, ρίζα βιολέτας, γιασεμί, τριαντάφυλλο και τουμπερόζα; οι νότες της βάσης είναι δέρμα, Κεχριμπάρι, πατσουλί, Μόσχος, Καρύδα, μοσχογαλή, βρύα δριός, Βέτιβερ και Μύρο.

Αλδεϋδες πορτοκάλι Αρτεμισία γαρδένια γάλβανο νερόλι Υλάνγκ Υλάνγκ Περγαμόντο

Γαρύφαλλο ρίζα βιολέτας γιασεμί τριαντάφυλλο τουμπερόζα

δέρμα Κεχριμπάρι πατσουλί Μόσχος Καρύδα μοσχογαλή βρύα δριός Βέτιβερ Μύρο

Περισσότερα σχετικά με τα αρώματα στα Αγγλικά / More in English language about Bandit by Robert Piguet.

Bandit Σχόλια Αρωμάτων

elena vosnaki
elena vosnaki

Το Bandit του Robert Piguet είναι "σκληρό καρύδι" και κάπως αρρενωπό άρωμα (για τα τρέχοντα γούστα πάντοτε αφού η δημιουργός του -που σύμφωνα με τις φήμες ήταν ομοφυλόφιλη- το εμπνεύστηκε από τα εσώρουχα των θηλυκών μοντέλων του οίκου αφού είχαν περπατήσει στην πασαρέλα). Συχνά παρομοιάζεται από το αγγλόφωνο κοινό με μια dominatrix.

Αυτή η dominatrix όμως για την δική μου την ματιά έχει ιδρώσει περισσότερο από το "θύμα" της και στάζει πόθο κι εκείνη την παράξενη δύναμη που αντλούμε από την εξάντληση.
Το μαστίγιό της μυρίζει δέρμα -σκληρό και άτεγκο όμως χωρίς την απαλή βανίλια που είχε το παραδόξως πιο φετιχιστικά παρουσιασμένο (αρχικό) Black του οίκου Bvlgari. Τα τακούνια της έχουν χωθεί σε πρασινισμένες πλαγιές μιας χώρας του Βορρά. Κι η αψιά οσμή της δένει άψογα με το fucking hot ελληνικό καλοκαίρι όταν ο καύσωνας μοιάζει να σου στερεί όλη την ζωτική ενέργεια. Ένα ράπισμα...hard and fast and yes!

Aug
2016

Αυτή η σελίδα περιέχει πληροφορίες, σχόλια, σημειώσεις αρώματα, εικόνες, νέες αγγελίες, vintage αφίσες και βίντεο σχετικά με Robert Piguet Bandit fragranceαλλά δεν εγγυάται την ακρίβεια των πληροφοριών. Εάν έχετε περισσότερες πληροφορίες σχετικά με Robert Piguet Bandit, μπορείτε να επεκτείνετε με την προσθήκη ενός προσωπικου άρωματος . Το Fragrantica έχει ένα μοναδικό γνώμονα το χρήστη και ενα σύστημα κατάταξης και μπορεί να ταξινομήσει Bandit by Robert Piguet. Κάντε κλικ στις κατάλληλες επιλογές για τη μορφή ταξινόμησης του άρωματος κάτω από την εικόνα άρωματος. Επίσης, μπορείτε να βρείτε συνδέσεις με τρίτες ιστοσελίδες κόμμα / καταστήματα στο Διαδίκτυο, αλλά το Fragrantica δεν έχει καμία πρόσβαση ή έλεγχο σε αυτές τις ιστοσελίδες. Δεν δίνουμε εγγυήσεις ούτε φέρουμε την ευθύνη για ό, τι μπορείτε να βρείτε ως αποτέλεσμα αυτών των δεσμών, ή για οποιεσδήποτε μελλοντικές συνέπειες που περιλαμβάνουν αλλά δεν περιορίζονται στην απώλεια χρημάτων. Τα σχόλια των χρηστών για Bandit by Robert Piguet αντιπροσωπεύουν τις απόψεις των συγγραφέων μόνο και δεν αντανακλούν τις απόψεις του Fragrantica.

Περισσοτερα αρώματα απο την ίδια ομάδα Συπρε Λουλουδενιο
Serge Lutens Daim Blond Breil Milano Breil Milano Fragrance for Woman Cerruti Cerruti 1881 Lumieres d`Ete Sean John Unforgivable Women Black Lancome Cuir de Lancome (La Collection Fragrances) Prince Matchabelli Cachet Animale Instinct d`Animale Pierre Cardin Choc de Cardin Avon U by Ungaro Fever Molyneux Le Chic La Bouquetiere Delice Infini Givenchy Very Irresistible Givenchy L’Intense