Σχεδιαστές » R S » Ανατολιτικο Λουλουδενιο « Ομάδες

Roberto Cavalli Eau de Parfum Roberto Cavalli για γυναίκες

Roberto Cavalli Eau de Parfum Roberto Cavalli για γυναίκες

Το έχω: 14 Το είχα : 8 Το θέλω: 13 Το άρωμα υπογραφής μου: 2

Roberto Cavalli Eau de Parfum Roberto Cavalli για γυναίκες Βίντεο
Roberto Cavalli Eau de Parfum Roberto Cavalli για γυναίκες Εικόνες Roberto Cavalli Eau de Parfum Roberto Cavalli για γυναίκες Εικόνες Roberto Cavalli Eau de Parfum Roberto Cavalli για γυναίκες Εικόνες Roberto Cavalli Eau de Parfum Roberto Cavalli για γυναίκες Εικόνες Roberto Cavalli Eau de Parfum Roberto Cavalli για γυναίκες Εικόνες Roberto Cavalli Eau de Parfum Roberto Cavalli για γυναίκες Εικόνες Roberto Cavalli Eau de Parfum Roberto Cavalli για γυναίκες Εικόνες

Roberto Cavalli Eau de Parfum από Roberto Cavalli είναι ένα Ανατολιτικο Λουλουδενιο άρωμα για γυναίκες. Roberto Cavalli Eau de Parfum κυκλοφόρησε το έτος 2012. Ο αρωματοποιός αυτού του αρώματος είναι Louise Turner. Η νότα κορυφής είναι ροζ πιπέρι; η μεσαία νότα είναι άνθος πορτοκαλιού Αφρικής; οι νότες της βάσης είναι Βενζόη , σπόρος Τόνκα και Βανιλια.

ροζ πιπέρι

άνθος πορτοκαλιού Αφρικής

Βενζόη σπόρος Τόνκα Βανιλια

Περισσότερα σχετικά με τα αρώματα στα Αγγλικά / More in English language about Roberto Cavalli Eau de Parfum by Roberto Cavalli.

Roberto Cavalli Eau de Parfum Σχόλια Αρωμάτων

lia arg.
lia arg.

Καταπληκτικό ελκυστικό άρωμα λουλουδένιο με μια ιδέα από ανατολίτικες νότες Θα το σύστηνα κυρίως για την άνοιξη και για όλες τις ηλικίες.

Nov
Ria Kostopoulou
Ria Kostopoulou

Τρομερά βαρύ και αποπνικτικό. Το φοράει η μητέρα μου και κάθε φορά που το μυρίζω μου έρχεται αναγούλα! Θα το συνιστούσα για ώριμες ηλικίες.

Sep
Lacrimosa
Lacrimosa

Είναι γλυκό, μεθυστικό και πικάντικο συνάμα!! Πιστεύω πως συνδυάζει στοιχεία από κλασικά+vintage αρώματα, με πιο σύγχρονα+θηλυκά και αυτό το κάνει να ξεχωρίζει!

Sep
babaefro
babaefro

Ένας πολύ πετυχημένος συνδιασμός βανίλιας και άνθεων πορτοκαλιάς. Ελαφρύ, γλυκό και θυληκό άρωμα που δεν προκαλεί. Προσωπικά, θα το χαρακτήριζα "άρωμα γραφείου". Φοριέται άνετα όλες τις ώρες της ημέρας.

Βαθμολογία: 6,5/10

Aug
cookieal
cookieal

είχα μεγάλες προσδοκίες γι αυτό το άρωμα.
το αποτέλεσμα μου φάνηκε επίπεδο. υπερβολικά γλυκό, σε αποπνικτικό βαθμό, παρόλο που μου αρέσουν και τα γλυκά και τα "βαριά" αρώματα.
μου δίνει την εντύπωση οτι έχει γαρδένια που δεν μου αρέσει, αν και δεν αναγράφεται.
το δοκίμασα αρκετές φορές απο δειγματάκι σε ειδικό μέγεθος, άλλα δεν έχω αλλάξει γνώμη προς το παρόν.
ένα απο τα ελάχιστα καβάλι που δεν μου αρέσουν.

Apr
Morticia
Morticia

Υπέροχο άρωμα, μοντέρνο και αισθησιακό. Ανοίγει όμορφα με τα άνθη πορτοκαλιάς και μια μικρή υποψία τριαντάφυλλου από το ροζ πιπέρι. Βενζόη-τόνκα-βανίλια αξεπέραστος συνδυασμός, που δίνει μια βάση ζεστή, γλυκιά και κρεμώδη. Τέλειο για κάθε γυναίκα.

Mar
2013
*sophi*
*sophi*

Συμφωνω απόλυτα οτι προκειται για μια πολύ καλή δημιουργία του Cavalli για το 2012.
Εχει μια ποιότητα το άρωμα με πολύ μοντέρνα σύνθεση.Κατάλληλο για γυναίκες ανεξαρτήτου ηλικίας.
Ειναι φλοριενταλ με εντονα τα άνθη πορτοκαλιάς και το συνδυασμό βενζόης-βανίλιας στην βάση που του δίνουν διάρκεια και γλυκύτητα (ειδικά έντονη η βενζόη) !
Επειδή πρόκειται για μια πετυχημένη δημιουργία , ο Cavalli δίνει συνέχεια στο άρωμα με την δημιουργία της ανοιξιάτικης/καλοκαιρινής έκδοσης Cavalli Acqua πάλι με λευκά άνθη αλλά με ενίσχυση του Μεσογειακού Ταμπεραμέντου...έπεται και συνέχεια?

Jan
2013
Melina
Melina

Παρολο που ειναι νέο άρωμα θυμιζει πιο κλασσικά αρωματα .
Ειναι πολυτελή και θηλυκό.Πολύ γλυκό και ξεχωρίζουν τα άνθη πορτοκαλιας και η βανιλια.
Εχει πολυ καλη διαρκεια και εγω το φοραω πρωί -βραδυ.
Το είχε δωρεαν καποιο περιοδικό και το πηρα.

Dec
2012

Αυτή η σελίδα περιέχει πληροφορίες, σχόλια, σημειώσεις αρώματα, εικόνες, νέες αγγελίες, vintage αφίσες και βίντεο σχετικά με Roberto Cavalli Roberto Cavalli Eau de Parfum fragranceαλλά δεν εγγυάται την ακρίβεια των πληροφοριών. Εάν έχετε περισσότερες πληροφορίες σχετικά με Roberto Cavalli Roberto Cavalli Eau de Parfum, μπορείτε να επεκτείνετε με την προσθήκη ενός προσωπικου άρωματος . Το Fragrantica έχει ένα μοναδικό γνώμονα το χρήστη και ενα σύστημα κατάταξης και μπορεί να ταξινομήσει Roberto Cavalli Eau de Parfum by Roberto Cavalli. Κάντε κλικ στις κατάλληλες επιλογές για τη μορφή ταξινόμησης του άρωματος κάτω από την εικόνα άρωματος. Επίσης, μπορείτε να βρείτε συνδέσεις με τρίτες ιστοσελίδες κόμμα / καταστήματα στο Διαδίκτυο, αλλά το Fragrantica δεν έχει καμία πρόσβαση ή έλεγχο σε αυτές τις ιστοσελίδες. Δεν δίνουμε εγγυήσεις ούτε φέρουμε την ευθύνη για ό, τι μπορείτε να βρείτε ως αποτέλεσμα αυτών των δεσμών, ή για οποιεσδήποτε μελλοντικές συνέπειες που περιλαμβάνουν αλλά δεν περιορίζονται στην απώλεια χρημάτων. Τα σχόλια των χρηστών για Roberto Cavalli Eau de Parfum by Roberto Cavalli αντιπροσωπεύουν τις απόψεις των συγγραφέων μόνο και δεν αντανακλούν τις απόψεις του Fragrantica.

Οι άνθρωποι που τους αρέσει αυτό ήθελαν επίσης
Yves Saint Laurent Manifesto Chanel Coco Noir Estée Lauder Sensuous Prada Infusion d'Iris Eau de Parfum Absolue Dolce&Gabbana The One Versace Crystal Noir Givenchy Ange ou Demon Lancome La Vie Est Belle Chloe Chloe Eau de Parfum Paco Rabanne Black XS for Her Christian Dior Hypnotic Poison Diesel Loverdose Lancome Poeme Christian Dior Dolce Vita Prada Prada Candy Chloe Love Estée Lauder Sensuous Noir Thierry Mugler Angel Guerlain Insolence Christian Dior Pure Poison