Σχεδιαστές » R S » Ανατολικο Πικαντικο « Ομάδες

Byzance Rochas για γυναίκες

Byzance Rochas για γυναίκες

Το έχω: 4 Το είχα : 5 Το θέλω: 4

Byzance Rochas για γυναίκες Εικόνες Byzance Rochas για γυναίκες Εικόνες Byzance Rochas για γυναίκες Εικόνες Byzance Rochas για γυναίκες Εικόνες Byzance Rochas για γυναίκες Εικόνες Byzance Rochas για γυναίκες Εικόνες

Byzance από Rochas είναι ένα Ανατολικο Πικαντικο άρωμα για γυναίκες. Byzance κυκλοφόρησε το έτος 1987. Byzance έχει δημιουργηθεί από Nicolas Mamounas και Alberto Morillas. Οι νότες κορυφής είναι Αλδεϋδες, καρυκεύματα, Γαρύφαλλο, νότες πρασίνου, Μανταριν ορανζ, Βασιλικός, λεμόνι και Κάρδαμο; οι μεσαίες νότες είναι τουμπερόζα, ρίζωμα ίρις, γιασεμί, τριαντάφυλλο Τουρκίας, Υλάνγκ Υλάνγκ, κρίνο της κοιλάδας και Γλυκάνισο; οι νότες της βάσης είναι σανδαλόξυλο, Κεχριμπάρι, Μόσχος, Βανίλια, ηλιοτρόπιο και Κέδρος.

Αλδεϋδες καρυκεύματα Γαρύφαλλο νότες πρασίνου Μανταριν ορανζ Βασιλικός λεμόνι Κάρδαμο

τουμπερόζα ρίζωμα ίρις γιασεμί τριαντάφυλλο Τουρκίας Υλάνγκ Υλάνγκ κρίνο της κοιλάδας Γλυκάνισο

σανδαλόξυλο Κεχριμπάρι Μόσχος Βανίλια ηλιοτρόπιο Κέδρος

Περισσότερα σχετικά με τα αρώματα στα Αγγλικά / More in English language about Byzance by Rochas.

Byzance Σχόλια Αρωμάτων

Le_Coeur_Gothique
Le_Coeur_Gothique

Ω αδερφή μου, ω νύφη μου
κλειστός είσ'ένας κήπος.
Μ'αναπνοές των γιασεμιών,
με βάλσαμο και κέδρο.
Γαρύφαλλα και σάνδαλο
στα μάτια σου θεριεύουν.
Και σαν διαβεί το δειλινό
οι κρίνοι σου ανοίγουν.
Ω εσύ, των κήπων μου πηγή,
πώς τραγουδάς γελώντας
καθώς μού φέρνεις όνειρα
απ'την Καππαδοκία.
Στα χρώματα τής θάλασσας
και στ'ουρανού τα πλάτια,
στην μέση ο ήλιος κάθησε,
ολόχρυση ασπίδα.
Κι όσο βαστά το φέγγος του,
κι όσο αντηχεί η λαλιά σου,
σκύβει η Πόλη ευλαβικά
μπρός στην θεϊκή σου χάρη.

Aug
2016
*sophi*
*sophi*

Μια ποικιλία σημειώσεων σε μια ιδανική σύνθεση αρώματος! Το αποτέλεσμα¨:μοναδικό!
Η συνεργασία των αρωματοποιών Μαμουνά με τον Μορίγια απέδωσε καρπούς...δεν μπορώ να ξεχωρίσω μια ,μια τις νότες σε αυτό το άρωμα αλλά το αποτέλεσμα είναι τέλειο: ,θηλυκό ,απαλό και φρέσκο.
Δεν υπάρχουν δυνατές σημειώσεις που να υπερέχει η μια της άλλης.Βέβαια , το άρωμα είναι ώριμο και δεν μπορείς σε καμμιά περίπτωση να το πεις νεανικό.΄
Το διακρίνει η ποιότητα και η ωριμότητα .
Είναι λουλουδένιο , χωρίς τα λουλούδια να δίνουν έντονο χαρακτήρα, είναι αλδεϋδικό χωρίς οι αλδεϋδες να ξεχωρίζουν έντονα.Είναι ανατολίτικο χωρίς να είναι έντονα πικάντικο...Επίσης ο συπρέ χαρακτήρας του δεν φαίνεται έντονος όσο σε άλλα αρώματα της κατηγορίας του!
Το άρωμα αυτό δεν κυκλοφορεί πιά!Ύπάρχει βέβαια στο εμπόριο και το συναντά κανείς σπανίως!
Είμαι ιδιαίτερα τυχερή που μου το χάρισε ένας φίλος και το εκτιμώ ιδιαιτέρως!

Aug
2012

Αυτή η σελίδα περιέχει πληροφορίες, σχόλια, σημειώσεις αρώματα, εικόνες, νέες αγγελίες, vintage αφίσες και βίντεο σχετικά με Rochas Byzance fragranceαλλά δεν εγγυάται την ακρίβεια των πληροφοριών. Εάν έχετε περισσότερες πληροφορίες σχετικά με Rochas Byzance, μπορείτε να επεκτείνετε με την προσθήκη ενός προσωπικου άρωματος . Το Fragrantica έχει ένα μοναδικό γνώμονα το χρήστη και ενα σύστημα κατάταξης και μπορεί να ταξινομήσει Byzance by Rochas. Κάντε κλικ στις κατάλληλες επιλογές για τη μορφή ταξινόμησης του άρωματος κάτω από την εικόνα άρωματος. Επίσης, μπορείτε να βρείτε συνδέσεις με τρίτες ιστοσελίδες κόμμα / καταστήματα στο Διαδίκτυο, αλλά το Fragrantica δεν έχει καμία πρόσβαση ή έλεγχο σε αυτές τις ιστοσελίδες. Δεν δίνουμε εγγυήσεις ούτε φέρουμε την ευθύνη για ό, τι μπορείτε να βρείτε ως αποτέλεσμα αυτών των δεσμών, ή για οποιεσδήποτε μελλοντικές συνέπειες που περιλαμβάνουν αλλά δεν περιορίζονται στην απώλεια χρημάτων. Τα σχόλια των χρηστών για Byzance by Rochas αντιπροσωπεύουν τις απόψεις των συγγραφέων μόνο και δεν αντανακλούν τις απόψεις του Fragrantica.

Οι άνθρωποι που τους αρέσει αυτό ήθελαν επίσης
Yves Saint Laurent Opium Salvador Dali Salvador Leonard Balahe Molinard Habanita Guy Laroche Fidji Salvador Dali Salvador Dali Pour Homme Nina Ricci L'Air du Temps Lancome Magie Noire Dolce&Gabbana D&G Feminine Caron Parfum Sacre Yves Saint Laurent Opium Pour Homme Shulton Company Old Spice Original Vive Maria Forbidden Fragrance Mis(s) Behave Geo. F. Trumper Eucris Enrico Coveri Enrico Coveri Pour Homme Leonard Leonard Pour Homme Arrogance Arrogance Uomo Farina Russisch Leder Molinard Molinard de Molinard Brut Parfums Prestige Babe