Σχεδιαστές » R S » Λουλουδενιο « Ομάδες

Poupee Rochas για γυναίκες

Το έχω: 2 Το είχα : 1

τουμπερόζα
Poupee Rochas για γυναίκες Εικόνες Poupee Rochas για γυναίκες Εικόνες

Poupee από Rochas είναι ένα Λουλουδενιο άρωμα για γυναίκες. Poupee κυκλοφόρησε το έτος 2004. Ο αρωματοποιός αυτού του αρώματος είναι Anne Flipo. Οι νότες κορυφής είναι ανανάς και άνθη πορτοκαλιάς; οι μεσαίες νότες είναι μοσχοκάρυδο, τουμπερόζα, γαρδένια, γιασεμί και τριαντάφυλλο; οι νότες της βάσης είναι σανδαλόξυλο, Κεχριμπάρι και Βενζόη.

ανανάς άνθη πορτοκαλιάς

μοσχοκάρυδο τουμπερόζα γαρδένια γιασεμί τριαντάφυλλο

σανδαλόξυλο Κεχριμπάρι Βενζόη

Περισσότερα σχετικά με τα αρώματα στα Αγγλικά / More in English language about Poupee by Rochas.

Poupee Σχόλια Αρωμάτων

*sophi*
*sophi*

Ειναι το λιγότερο αγαπημένο μου από τα αριστουργήματα που φέρουν το όνομα Rochas .....
Madame Rochas , Absolu Rochas , Eau Sensuelle Rochas, Femme Rochas ,Byzance Rochas , Eau de Rochas , Mystere de Rochas , Alcimie Rochas ,Fleur d'eau , Byzantine Rochas ακόμα ακόμα και από το Tocade ...

Jun
2013
akats
akats

Πολύ καλοκαιρινή μυρωδιά με τρομερή διάρκεια και με πρωτότυπο συνδυασμό φρούτων-λουλουδιών-μπαχαρικών που είτε θα ταιριάξει με τη χημεία ενός δέρματος, είτε όχι. Αν σας ταιριάξει, θα το καταλάβετε αμέσως γιατί δεν θα σας ενοχλήσει η "παράξενη" πουδρέ νότα που σε άλλους θυμίζει πλαστελίνη, σε άλλους όπως εμένα αντιηλιακό περασμένων δεκαετιών. Ναι είναι ιδιότροπο, αλλά εκεί βρίσκεται και η ομορφιά του. Ξεκινά με πικρούτσικη διάθεση ίσως και λίγο αόριστα στυφή. Η "παράξενη" νότα είναι γιά μένα το μοσχοκάρυδο που το νοιώθω αμέσως απο την αρχή μαζί με τον ανανά, τη γαρδένια, τα άνθη πορτοκαλιάς και μια ιδέα απο τεμπέρι. Το μπαχαρικό είναι τόσο εμφανές στη μύτη μου που με κάνει να σκέφτομαι Ωπα! δεν έχω μυρίσει ξανά κάτι παρόμοιο. Είναι πάντως η στιγμή που είτε παρατάς το μπουκάλι και το κρύβεις σε κάποια σκοτεινή γωνία, είτε αποφασίζεις ότι βρήκες ένα καταπληκτικό καλοκαιρινό άρωμα (είμαι στη δεύτερη περίπτωση).
Σε λίγη ώρα, το μπαχαρικό ξεθωριάζει και η γαρδένια-γιασεμί και τα άλλα λουλούδια γλυκαίνουν τη σύνθεση Ενα αχνό τριαντάφυλλο κρατά ισορροπία στα ασπρολούλουδα και οι νότες βάσης με το αμπέρι και το σανδανόξυλο "γεμίζουν" τη σύνθεση. Μετά απο 2-3 ώρες το άρωμα είναι ένα ακαθόριστο συνοθύλευμα αλμυρης-γλυκιάς φρουτώδους μυρωδιάς. Νοιώθω ακόμη λίγο ανανά με γαρδένια, μοσχοκάρυδο σαν απόηχο....αλλά γιατί το μυαλό μου πάει πάλι σε ακρογιαλιές και ξάπλες σε σεζ λόνγκ?
Πριν απο ένα χρόνο που το φορούσα μία τέτοια καλοκαιρινή ημέρα, είχα αντίστοιχη αίσθηση. Ηταν απογευματάκι και οδηγούσα προς τα δυτικά, με τον ήλιο κόντρα να με τυφλώνει. Το φώς του απογεύματος σαν γλυκό χάδι πάνω μου και η μουσική Chill out στο ραδιόφωνο ήταν σαν μια μελαγχολική νοσταλγία. Μύρισα μηχανικά τον καρπό μου εκείνη τη στιγμή και μου ήρθαν στο νού εικόνες απο ηλιοβασιλέματα δίπλα στη θάλασσα. Η τελευταία βουτιά... λίγο πριν σκουπίσω το αλατισμένο μου κορμί που ακόμη μυρίζει αντιηλιακό και τα μαζέψω άρον άρον γιατί φτάνει το σούρουπο. Κοιτώ τον αστραφτερά πορτοκαλί ουρανό και σκέφτομαι ότι είναι πανέμορφος!!

Jun
2013

Αυτή η σελίδα περιέχει πληροφορίες, σχόλια, σημειώσεις αρώματα, εικόνες, νέες αγγελίες, vintage αφίσες και βίντεο σχετικά με Rochas Poupee fragranceαλλά δεν εγγυάται την ακρίβεια των πληροφοριών. Εάν έχετε περισσότερες πληροφορίες σχετικά με Rochas Poupee, μπορείτε να επεκτείνετε με την προσθήκη ενός προσωπικου άρωματος . Το Fragrantica έχει ένα μοναδικό γνώμονα το χρήστη και ενα σύστημα κατάταξης και μπορεί να ταξινομήσει Poupee by Rochas. Κάντε κλικ στις κατάλληλες επιλογές για τη μορφή ταξινόμησης του άρωματος κάτω από την εικόνα άρωματος. Επίσης, μπορείτε να βρείτε συνδέσεις με τρίτες ιστοσελίδες κόμμα / καταστήματα στο Διαδίκτυο, αλλά το Fragrantica δεν έχει καμία πρόσβαση ή έλεγχο σε αυτές τις ιστοσελίδες. Δεν δίνουμε εγγυήσεις ούτε φέρουμε την ευθύνη για ό, τι μπορείτε να βρείτε ως αποτέλεσμα αυτών των δεσμών, ή για οποιεσδήποτε μελλοντικές συνέπειες που περιλαμβάνουν αλλά δεν περιορίζονται στην απώλεια χρημάτων. Τα σχόλια των χρηστών για Poupee by Rochas αντιπροσωπεύουν τις απόψεις των συγγραφέων μόνο και δεν αντανακλούν τις απόψεις του Fragrantica.

Escada Jardin de Soleil Avon Shine Liz Claiborne Lucky Number 6 Aqaba Midnight Sun S.T. Dupont Orazuli Puma Flowing Free Women Philosophy Amazing Grace Fragonard Bleu Riviera Kai Kai GianMarco Venturi Woman Dana Love's Baby Soft Dynamite Rachel