Σχεδιαστές » R S » Ανατολιτικο Λουλουδενιο « Ομάδες

Tocade Rochas για γυναίκες

Tocade Rochas για γυναίκες

Το έχω: 2 Το θέλω: 1

Tocade Rochas για γυναίκες Εικόνες Tocade Rochas για γυναίκες Εικόνες Tocade Rochas για γυναίκες Εικόνες Tocade Rochas για γυναίκες Εικόνες Tocade Rochas για γυναίκες Εικόνες Tocade Rochas για γυναίκες Εικόνες

Tocade από Rochas είναι ένα Ανατολιτικο Λουλουδενιο άρωμα για γυναίκες. Tocade κυκλοφόρησε το έτος 1994. Ο αρωματοποιός αυτού του αρώματος είναι Maurice Roucel. Οι νότες κορυφής είναι νότες πρασίνου, φρέζια, Περγαμόντο και Γεράνι; οι μεσαίες νότες είναι μανόλια, ίριδα, ορχιδέα, γιασεμί, κρίνο της κοιλάδας και τριαντάφυλλο; οι νότες της βάσης είναι πατσουλί, Κεχριμπάρι, Μόσχος, Βανίλια και Κέδρος.

νότες πρασίνου φρέζια Περγαμόντο Γεράνι

μανόλια ίριδα ορχιδέα γιασεμί κρίνο της κοιλάδας τριαντάφυλλο

πατσουλί Κεχριμπάρι Μόσχος Βανίλια Κέδρος

Περισσότερα σχετικά με τα αρώματα στα Αγγλικά / More in English language about Tocade by Rochas.

Tocade Σχόλια Αρωμάτων

akats
akats

Ευχαριστώ το μέλος Ι.Ι. για το δείγμα που μου προσέφερε, ώστε να γνωρίσω κι εγώ το όμορφο αυτο άρωμα.

Είναι ανατολιτικο λουλουδάτο, θηλυκό, σέξυ αλλά και ρομαντικό όπως αναφέρθηκε. Απαλό και τρυφερό στο δέρμα παρά τα δυνατά του λουλουδια. Οι νότες κορυφής διαρκουν για μερικά δευτερόλεπτα. Η πράσινη χροιά του διακόπτεται αμέσως απο το τριαντάφυλλο και το γεράνι που δίνουν βάθος και ζέστη στο άρωμα. Το φόντο της ίριδας με λίγο πατσουλι , δημιουργουν επίσης και μια στεγνή, λίγο πουδρέ απόχρωση. Το άρωμα συνεχίζει να ξεδιπλώνεται με την βανίλια και το κεχριμπάρι να κυριαρχουν. Δεν είναι όμως πολύ γλυκό. Πολύ καλο στοιχείο αυτό!! Νόμιζα ότι υπήρχε και λίγος καπνός εδώ, αλλα δεν αναφέρεται. Ολα μπερδεύονται όμορφα, και σε σωστές λοιπόν αναλογίες. Το άρωμα βέβαια μπορεί να μην είναι βαρύ και μεθυστικό, φοριέται όμως πιο καλά τον Χειμώνα, που αναζητάμε κάτι πιο ζεστό και πικάντικο. Είναι κατάλληλο κυρίως για βράδυ, χωρίς να αποκλείω και την πρωινή του χρήση με ένα ελαφρύ ψέκασμα. Ομορφο! Χαίρομαι που το γνώρισα και μπορώ να το εκτιμήσω.

Feb
2013
I.I
I.I

Πρόκεται για ένα φανταστικό άρωμα, ανατολίτικο, θηλυκό και αρκετά ρομαντικό. Μυρίζω με ευκολία το κεχριμπάρι πρώτα απ'όλα, τη βανίλια και τις λουλουδένιες νότες (τριαντάφυλλο και κάτι πιο λεμονάτο).
Υπέροχο άρωμα από τα πιο αγαπημένα μου. Για μένα ανήκει στην ίδια ομάδα με το Casmir Chopard, με το οποίο και μοιάζει πολύ αν αφαιρέσει κανείς από το τελευταίο τη μεγάλη ποσότητα βανίλιας.

Feb
2013

Αυτή η σελίδα περιέχει πληροφορίες, σχόλια, σημειώσεις αρώματα, εικόνες, νέες αγγελίες, vintage αφίσες και βίντεο σχετικά με Rochas Tocade fragranceαλλά δεν εγγυάται την ακρίβεια των πληροφοριών. Εάν έχετε περισσότερες πληροφορίες σχετικά με Rochas Tocade, μπορείτε να επεκτείνετε με την προσθήκη ενός προσωπικου άρωματος . Το Fragrantica έχει ένα μοναδικό γνώμονα το χρήστη και ενα σύστημα κατάταξης και μπορεί να ταξινομήσει Tocade by Rochas. Κάντε κλικ στις κατάλληλες επιλογές για τη μορφή ταξινόμησης του άρωματος κάτω από την εικόνα άρωματος. Επίσης, μπορείτε να βρείτε συνδέσεις με τρίτες ιστοσελίδες κόμμα / καταστήματα στο Διαδίκτυο, αλλά το Fragrantica δεν έχει καμία πρόσβαση ή έλεγχο σε αυτές τις ιστοσελίδες. Δεν δίνουμε εγγυήσεις ούτε φέρουμε την ευθύνη για ό, τι μπορείτε να βρείτε ως αποτέλεσμα αυτών των δεσμών, ή για οποιεσδήποτε μελλοντικές συνέπειες που περιλαμβάνουν αλλά δεν περιορίζονται στην απώλεια χρημάτων. Τα σχόλια των χρηστών για Tocade by Rochas αντιπροσωπεύουν τις απόψεις των συγγραφέων μόνο και δεν αντανακλούν τις απόψεις του Fragrantica.

Οι άνθρωποι που τους αρέσει αυτό ήθελαν επίσης
Tesori d`Oriente Papavero del Tibet Michel Germain Sexual Fleur Mariah Carey M Avon Expressions by Reese Witherspoon: Love to the Fullest Jessica Simpson Fancy Love Yves Saint Laurent Belle d`Opium Oriflame Mirage Lolita Lempicka Fleur de Corail Estée Lauder Sensuous Noir Estée Lauder Beautiful Love Jil Sander Jil Sander Bath and Beauty Salvador Dali Little Kiss Borghese Il Bacio Jean Patou Enjoy Giorgio Valenti Rose Noire Morris Occhi Verdi Batik Gianfranco Ferre GFF Donna Givenchy Eaudemoiselle de Givenchy Gres Cabaret Yves Saint Laurent Paris