Σχεδιαστές » T-Z » Βανιλια Ανατολης « Ομάδες

Angel Thierry Mugler για γυναίκες

Angel Thierry Mugler για γυναίκες

Το έχω: 31 Το είχα : 30 Το θέλω: 10 Το άρωμα υπογραφής μου: 2

κακάο
Angel Thierry Mugler για γυναίκες Βίντεο Angel Thierry Mugler για γυναίκες Βίντεο Angel Thierry Mugler για γυναίκες Βίντεο
Angel Thierry Mugler για γυναίκες Εικόνες Angel Thierry Mugler για γυναίκες Εικόνες Angel Thierry Mugler για γυναίκες Εικόνες Angel Thierry Mugler για γυναίκες Εικόνες Angel Thierry Mugler για γυναίκες Εικόνες Angel Thierry Mugler για γυναίκες Εικόνες Angel Thierry Mugler για γυναίκες Εικόνες Angel Thierry Mugler για γυναίκες Εικόνες Angel Thierry Mugler για γυναίκες Εικόνες Angel Thierry Mugler για γυναίκες Εικόνες Angel Thierry Mugler για γυναίκες Εικόνες Angel Thierry Mugler για γυναίκες Εικόνες Angel Thierry Mugler για γυναίκες Εικόνες Angel Thierry Mugler για γυναίκες Εικόνες Angel Thierry Mugler για γυναίκες Εικόνες Angel Thierry Mugler για γυναίκες Εικόνες Angel Thierry Mugler για γυναίκες Εικόνες

Angel από Thierry Mugler είναι ένα Βανιλια Ανατολης άρωμα για γυναίκες. Angel κυκλοφόρησε το έτος 1992. Angel έχει δημιουργηθεί από Olivier Cresp και Yves de Chirin. Οι νότες κορυφής είναι πεπόνι, Καρύδα, Μανταριν ορανζ, φύλλα φραγκοσταφυλλιάς, γιασεμί, Περγαμόντο και μαλλί της γριάς; οι μεσαίες νότες είναι μέλι, Βερίκοκο, Βατόμουρο, δαμάσκηνο, ορχιδέα, ροδάκινο , γιασεμί, κρίνο της κοιλάδας, κόκκινα μούρα και τριαντάφυλλο; οι νότες της βάσης είναι σπόρος Τόνκα, Κεχριμπάρι, πατσουλί, Μόσχος, Βανίλια, Μαύρη Σοκολάτα και Καραμέλα. Αυτό είναι το νικητήριο άρωμα της κατηγορίας FiFi Award Hall Of Fame 2007.

πεπόνι Καρύδα Μανταριν ορανζ φύλλα φραγκοσταφυλλιάς γιασεμί Περγαμόντο μαλλί της γριάς

μέλι Βερίκοκο Βατόμουρο δαμάσκηνο ορχιδέα ροδάκινο γιασεμί κρίνο της κοιλάδας κόκκινα μούρα τριαντάφυλλο

σπόρος Τόνκα Κεχριμπάρι πατσουλί Μόσχος Βανίλια Μαύρη Σοκολάτα Καραμέλα

Περισσότερα σχετικά με τα αρώματα στα Αγγλικά / More in English language about Angel by Thierry Mugler.

Angel Σχόλια Αρωμάτων

giannaxro
giannaxro

Ένα άρωμα που είτε το λατρέυεις είτε το μισείς! Εξαιρετίκα δυνατο για πρωινές ωρες, όπως επισης και για την καλοκαιρινή περιοδο . Το τίμαω ομως στις βραδυνες εξόδους γιατί σιγουρα δεν περνάς απαρατηρητη .Εντόνο πατσουλί μαζι με βανίλια, καραμέλα και σοκολάτα.Πραγματικα το αγαπώ αλλα δεν το συνηστω για αγόρα χωρίς δοκίμη γιατι πολλές δεν το αντέχουν

mariamarouli91

Το δοκίμασα ξανά ενόψει του χειμώνα. Έχω να πω πως δεν άλλαξα γνώμη.. Εξαιρετικά βαρύ και καθόλου θηλυκό στο δέρμα μου. Ούτε βανίλια,ούτε σοκολάτα,ούτε καραμέλα,ούτε φρούτα έβγαλε πάνω μου.Σαν να φόρεσα αντρικό άρωμα. Αν σας αρέσουν τα βαριά και γιούνισεξ δοκιμάστε το. Το καλό με τα αρώματα του mugler είναι πως αν και edt έχουν τρελή διάρκεια.

mariamarouli91

Tο δοκίμασα κι εγώ αν και ο καιρός είναι αρκετά ζεστός ακόμα,με απτέλεσμα να μου φανεί εξαιρετικά βαρύ.. Θα το δοκιμάσω πάλι σίγουρα το χειμώνα. Δυνατό άρωμα και ιδιαίτερο,αποκλειστικά για χειμώνα..

veta
veta

Eίναι το άρωμα που έχω ακούσει τα πιο ωραία και τα χειρότερα λόγια από φίλες και γνωστούς.
Προσωπικά είναι unisex και πολύ γλυκό για το δέρμα μου.

Hlektra
Hlektra

το αρωμα αυτο με εχει διχασει οσο κανενα...εκανα το λαθος κ το πηρα καλοκαιρι και το μισησα(αρχικα).μου προκαλουσε πονοκεφαλο κ ζαλη...το αφησα και το ξανα εβαλα φθινοπωρο και ηταν πολυ καλυτερα..οσο το συνηθιζα τοσο μου αρεσε..για μενα η καλυτερη ''στιγμή'' του ειναι οταν αρχιζει εξατιζεται στο δερμα.εκει μυριζει απιστευτα...επισης η μυρωδια που μου αφηνε στα ρουχα ηταν υπεροχη...θα το ξανα επαιρνα ευχαριστως...Χ Ε Ι Μ Ω Ν Α!!

pennny
pennny

το πατσουλι ειναι τοσο εντονο μμμ αποπνικτικο θα ελεγα...δε το αντεχω πανω μου...

betty_boop
betty_boop

Διφορούμενο, υπερβολικό και έντονα γλυκό.
Aνδροφέρνεικαι υποστηρίζεται τόσο από γυναικείο όσο και ανδρικό κοινό.
Xειμωνιάτικο και βαρύ άρωμα . Δεν ταιριάζει σε όσους αρέσκονται σε διακριτικά λουλουδένια και θηλυκά αρωματα.Φρουίτσουλι.

mary ko
mary ko

Άρωμα σταθμός αφού αποτέλεσε την απαρχή όλων των γλυκών αρωμάτων.

caramel

Νομιζω οτι για να "κατσει" καλα το Angel ειναι απαραιτητη η ζεστη επιδερμιδα. Συνηθως το εχω παραπονο, τα περισσοτερα αρωματα εξαφανιζονται απο πανω μου σε ζητημα λεπτων. Ετσι ψαχνω να τα ψεκασω σε σημεια που δεν ειναι πολυ ζεστα, οπως το πανω μερος των χεριων. Το Angel ομως ειναι ενα απο τα λιγα αρωματα που φοραω πανω στους καρπους. Μεχρι να εξατμιστει απο το σφυγμο μου η μοναδικη ψεκασια ειναι πολυ δυνατο (προσοχη, μην εισπνευεσετε γιατι θα σας φερει ζαλαδα), ομως οταν αρχιζει επιτελους να λιωνει πανω στο δερμα... Πικραμυγδαλο με καρυδα καφε σοκολατα κερασια και musk. Πραγματικα αγγελικο και τρυφερο. Τεραστια διαρκεια και αυρα. Θα μοσχοβολαει για ωρα αφου βγειτε απο το δωματιο.

paparazzi
paparazzi

Αρωμα που ξεχωρίζει ,ίδιαίτερο και έντονο.
Λίγες φορές το έχω φορέσει και όχι σε ραντεβού ή καλοκαίρι.
Πολύ δυνατό και γλυκό πατσουλι.

Mar
Loust2323
Loust2323

Πολυ ιδιαιτερο και αμφιλεγομενο αρωμα. Σιγουρα δεν παει σε ολους δυστυχως ουτε σε μενα :( αλλα ειναι αδιαμφισβητητα ενα αρωμα υπογραφη για οποια γυναικα το φοραει

Mar
roulaki
roulaki

Μου το δειγματισαν σήμερα!δεν μπορω να αναγνωρισω καμια απο τις νοτες που αναγράφονται:(θα ήθελα πολύ να μου αρεσει, αλλά στο δέρμα μου μυρίζει τελειως ανδρικά και σίγουρα καθόλου γλυκα!

Feb
mariella
mariella

Μα τι ειναι αυτό;Όχι ρωταω!!!
Μα τι είναι αυτό;
Τέλειο; Τέλειο ;ΤΕΛΕΙΟ!!!

Jan
jenny.christina
jenny.christina

Πήρα σετ με το άρωμα, κρέμα σώματος κτλ. Πάρα πολύ ιδιαίτερο και ξεχωριστό άρωμα. Μεγάλη ένταση, μυρίζει από μακριά και έχει μεγάλη διάρκεια επίσης! Πολύ ευχαριστημένη έμεινα!!Κατάλληλο να φορεθεί βράδυ ,θεωρώ!

Dec
Sweet girl
Sweet girl

Παρα πολύ έντονο με στοιχείο βανίλιας της Ανατολής σε ταξιδεύει πραγματικά στην Ανατολή.

levanta
levanta

απο τα πρωτα μου αρωματα, αγαπη της εφηβειας μου.

τυφλη αγορα το 1992, καθως το ειχα ζητησει απο μια γνωστη μου που ζουσε Γαλλια.

ηταν εκπληξη για τους γυρω, καθως επροκειτο για μια προτωγνωρη για την εποχη μυρωδια και αισθηση.
κατι απο καμενη ζαχαρη με φρουτα, κατι απο σοκολάτα βανιλια.

αχωριστος φιλος για πολλα χρονια, αγορα πολλων μπουκαλιων συν και τα υπολοιπα προιοντα ( γαλακτωμα, κρεμα,αρωμα μαλιων,αφρολουτρο πουδρα,λαδι), μεχρι που το ανακαλυψε η μαμα μου και μετα απο καποια χρονια και η.... μιση Αθήνα

Melina
Melina

Η κατηγορία των gourmand αρωμάτων ξεκίνησε από αυτό το άρωμα του 1992.
Το αρχικό άρωμα είναι ανατολίτικο , γκουρμέ βανίλιας με μπόλικη δόση φρούτων , σοκολάτaς και πατσουλί.Ειδικά το τελευταίο σε μεγάλη δόση.Ποτέ δεν ήμουν φαν των υπερβολικά γλυκών γκουρμέ αρωμάτων.
Και το Angel διχάζει. Είναι των άκρων.
Εντυπωσιακό μπουκάλι και έχει την extraordinary αίγλη του Thierry Mugler όπως και το Alien και το Womanity!

Ria Kostopoulou
Ria Kostopoulou

Αν και δεν το θυμάμαι καλά θα έλεγα πως έχει πολύ ευχάριστη και γλυκιά μυρωδιά και επίσης αρκετά καλή διάρκεια.

babaefro
babaefro

Άρωμα - λατρεία για μένα! Ένα άρωμα που ή θα το λατρέψεις ή θα το μισήσεις. Γλυκό, κρεμώδες, έντονο και σέξυ. Θέλει πολύ προσοχή στην εφαρμογή! 2-3 ψεκασμοί στο δέρμα είναι αρκετοί, διαφορετικά μπορεί να προκαλέσει δυσφορία και ημικρανία στους γύρω σας.

Σήμερα, αν και 16 Αυγούστου, τόλμησα να το φορέσω γιατί μου είχε λείψει. 2 ψεκασμοί ήταν αρκετοί. Απλά υπέροχο!!!

Βαθμολογία: 9,5/10

ΠΠ
ΠΠ

To έχω τα τελευταία δέκα πέντε χρόνια. Για μένα αυτό είναι και θα είναι το μοναδικό άρωμα .Τελεία.

Jan
RedHead
RedHead

Με μια κουβέντα:ΜΠΛΙΑΧ!

katerina.sk
katerina.sk

επι 2 χρονια ειχα φαει τρελλο κολλημα με αυτο το αρωμα!ειχε απιστευτη διαρκεια στο δερμα μου και πολυ χαρακτηριστικη οσμη. Για καποια που φοραει ενα αρωμα μονο κατα διαφορετικες χρονικες περιοδους και θελει να τη διακρινουν βαση του αρωματος της, το Αngel ειναι μια πολυ καλη περιπτωση.Αν και σημερα μου φαινεται υπερβολικα γλυκο

white petals
white petals

Πολύ ιδιαίτερο άρωμα !!! Δεν είναι τυχαίο που είναι τοσο δημοφιλής!!! Παρόλο που είμαι οπαδός της Alien δεν μπορώ να πω ότι δεν μου αρέσει άλλα δεν θα μπορούσα να το φοράω συνεχεία...παντός υπάρχουνε στιγμές που το αναζητώ και βάζω λίγο και όταν χαλαρώνω στο σπίτι μου φτιάχνει την διάθεση!!! Μου αρέσει και όταν το μυρίζω συνεχεία στο δρόμο από γυναίκες που το φοράνε

marily
marily

Πολυ ξεχωριστο αρωμα κ πολυ μεγαλης διαρκειας......!!!!!!!

ΔημητραG
ΔημητραG

Το Angel καταφέρνει να μαγέψει με την πραγματικά αγγελική του μυρωδιά : σοκολάτα, καραμελα,καρυδα,και 23 αλλα συστατικα οπου μπερδέυονται αρμονικα με μια αισθηση παγωμενου αερα στο τελος...

ats.
ats.

Ενα αρωμα κατηγορια απο μονο του.
πολυ ιδιαιτερο,αδυνατον να το μπερδεψεις με κατι αλλο.
ειναι απο τα αρωματα που ειτε το αγαπας,ειτε το μισεις.
προσωπικα μου αρεσει πολυ,με κανει να νιωθω ξεχωριστη καθε φορα που το φοραω.
η βανιλια , η σοκολατα, η καραμελα και το πατσουλι δενουν πολυ ομορφα δημιουργωντας ενα μοναδικο αποτελεσμα.
δεν ξερω αν θα μπορουσα να το φοραω ολες τις ωρες,παντως σιγουρα δεν μπορω χωρις να το εχω στη συλλογη μου.

Dec

Angel Sample by Thierry Mugler, .04 oz EDP Vial sample for Women
Angel Sample by Thierry Mugler, .04 oz EDP Vial sample for Women
Sample
2.99 USD
Angel Sunessence by Thierry Mugler EDT Spray Vial On Card Orage D'ete Edition for Men
Eau De Toilette 0.1oz
Thierry Mugler Angel eau de parfum for women 0.8 oz Refillable
Thierry Mugler Angel eau de parfum for women 0.8 oz Refillable
Eau De Toilette 1.7oz
39.76 USD
Angel Cologne by Thierry Mugler, 1.7 oz Eau De Toilette Spray Rubber Flask for Men
39.99 USD
Angel Comet by Thierry Mugler EDT Spray Refillable 1.4 oz for Women
Angel Comet by Thierry Mugler EDT Spray Refillable 1.4 oz for Women
39.99 USD
Angel Men Pure Energy by Thierry Mugler EDT Spray 3.4 oz for Men
Angel Men Pure Energy by Thierry Mugler EDT Spray 3.4 oz for Men
40.99 USD
Angel The Fragrance Of Leather Perfume by Thierry Mugler, 1 oz Eau De Parfum Spray for Women
Eau De Toilette 1.7oz
40.99 USD
Angel by Thierry Mugler EDT Spray Rubber Bottle 1.7 oz for Men
Angel by Thierry Mugler EDT Spray Rubber Bottle 1.7 oz for Men
41.99 USD
Angel Perfume by Thierry Mugler, .8 oz Eau De Parfum Spray Refillable unboxed for Women
42.99 USD
Angel Comet by Thierry Mugler EDT Spray Refillable 1.4 oz Body Lotion 3.5 oz for Women
44.99 USD
Thierry Mugler Angel Stars In The Sky Gift Set I. Eau De Parfum 0,8 oz Eau De Parfum 0,2 oz
Eau De Parfum 1.1oz
44.99 USD
Angel by Thierry Mugler Liquer de Parfum eau de Parfum Spray 1.1 oz Edition 2013 for Women
45.99 USD
Angel by Thierry Mugler The Fragrance Of Leather-eau de Parfum Spray 1 oz 20Th Anniversary for Women
46.55 USD
Angel Perfume by Thierry Mugler, .8 oz Eau De Parfum Spray for Women
Angel Perfume by Thierry Mugler, .8 oz Eau De Parfum Spray for Women
Angel by Thierry Mugler Eau de Parfum Spray .8 oz for Women
Angel by Thierry Mugler Eau de Parfum Spray .8 oz for Women
Angel Men Pure Leather by Thierry Mugler EDT Spray 3.4 oz for Men
Angel Men Pure Leather by Thierry Mugler EDT Spray 3.4 oz for Men
47.99 USD
Angel by Thierry Mugler Eau de Parfum Spray .8 oz Brilliant Star Collection Packaging for Women
48.49 USD
Thierry Mugler Angel Gift Set XI. Eau De Parfum 0,8 oz Body Milk 3,4 oz Cosmetic Bag
48.49 USD
Angel Cologne by Thierry Mugler, 3.4 oz Eau De Toilette Spray Refill for Men
Angel Cologne by Thierry Mugler, 3.4 oz Eau De Toilette Spray Refill for Men
48.75 USD
Angel Perfume by Thierry Mugler, 1.4 oz Eau De Toilette Spray Refillable for Women
Sephora.com, Inc.
49.00 USD
Angel The Fragrance of Leather by Thierry Mugler
Angel The Fragrance of Leather by Thierry Mugler
49.84 USD
Thierry Mugler Angel Vanity Collection Gift Set II. Eau De Parfum 0,8 oz Body Milk 1 oz Shower Gel 1 oz Cosmetic Bag
49.99 USD
Thierry Mugler Angel eau de parfum tester for women 1.7 oz
52.99 USD
Angel by Thierry Mugler EDT Spray Rubber Bottle 3.4 oz for Men
Angel by Thierry Mugler EDT Spray Rubber Bottle 3.4 oz for Men

Αυτή η σελίδα περιέχει πληροφορίες, σχόλια, σημειώσεις αρώματα, εικόνες, νέες αγγελίες, vintage αφίσες και βίντεο σχετικά με Thierry Mugler Angel fragranceαλλά δεν εγγυάται την ακρίβεια των πληροφοριών. Εάν έχετε περισσότερες πληροφορίες σχετικά με Thierry Mugler Angel, μπορείτε να επεκτείνετε με την προσθήκη ενός προσωπικου άρωματος . Το Fragrantica έχει ένα μοναδικό γνώμονα το χρήστη και ενα σύστημα κατάταξης και μπορεί να ταξινομήσει Angel by Thierry Mugler. Κάντε κλικ στις κατάλληλες επιλογές για τη μορφή ταξινόμησης του άρωματος κάτω από την εικόνα άρωματος. Επίσης, μπορείτε να βρείτε συνδέσεις με τρίτες ιστοσελίδες κόμμα / καταστήματα στο Διαδίκτυο, αλλά το Fragrantica δεν έχει καμία πρόσβαση ή έλεγχο σε αυτές τις ιστοσελίδες. Δεν δίνουμε εγγυήσεις ούτε φέρουμε την ευθύνη για ό, τι μπορείτε να βρείτε ως αποτέλεσμα αυτών των δεσμών, ή για οποιεσδήποτε μελλοντικές συνέπειες που περιλαμβάνουν αλλά δεν περιορίζονται στην απώλεια χρημάτων. Τα σχόλια των χρηστών για Angel by Thierry Mugler αντιπροσωπεύουν τις απόψεις των συγγραφέων μόνο και δεν αντανακλούν τις απόψεις του Fragrantica.

Οι άνθρωποι που τους αρέσει αυτό ήθελαν επίσης
Chanel Coco Mademoiselle Versace Crystal Noir Estée Lauder Sensuous Christian Dior Pure Poison Lancome Hypnose Kenzo Kenzo Jungle L'Elephant Dolce&Gabbana Sicily Yves Saint Laurent Manifesto Christian Dior Dior Addict Christian Dior Dolce Vita Hermes Elixir des Merveilles Donna Karan Cashmere Mist Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez for Her Eau de Parfum Prada Infusion d'Iris Eau de Parfum Absolue Narciso Rodriguez Narciso Givenchy Organza Christian Dior Hypnotic Poison Lancome La Vie Est Belle Prada Prada Candy Moschino Cheap & Chic