Σχεδιαστές » T-Z » Ανατολιτικο Λουλουδενιο « Ομάδες

Black Orchid Tom Ford για γυναίκες

Black Orchid Tom Ford για γυναίκες

Το έχω: 38 Το είχα : 10 Το θέλω: 14 Το άρωμα υπογραφής μου: 5

κακάο
Black Orchid Tom Ford για γυναίκες Εικόνες Black Orchid Tom Ford για γυναίκες Εικόνες Black Orchid Tom Ford για γυναίκες Εικόνες Black Orchid Tom Ford για γυναίκες Εικόνες Black Orchid Tom Ford για γυναίκες Εικόνες Black Orchid Tom Ford για γυναίκες Εικόνες Black Orchid Tom Ford για γυναίκες Εικόνες Black Orchid Tom Ford για γυναίκες Εικόνες Black Orchid Tom Ford για γυναίκες Εικόνες Black Orchid Tom Ford για γυναίκες Εικόνες

Black Orchid από Tom Ford είναι ένα Ανατολιτικο Λουλουδενιο άρωμα για γυναίκες. Black Orchid κυκλοφόρησε το έτος 2006. Ο αρωματοποιός αυτού του αρώματος είναι Givaudan. Οι νότες κορυφής είναι γιασεμί, γαρδένια, Υλάνγκ Υλάνγκ, Περγαμόντο, Αμάλφι λεμόνι, Μανταριν ορανζ, Φραγκοστάφυλλο και τρούφα; οι μεσαίες νότες είναι καρυκεύματα, Νότες φρούτων, Λωτός, ορχιδέα, γαρδένια, γιασεμί και Υλάνγκ Υλάνγκ; οι νότες της βάσης είναι Βέτιβερ, σανδαλόξυλο, πατσουλί, Κεχριμπάρι, θυμίαμα, Βανιλια, Μεξικάνικη Σοκολάτα και λευκός μόσχος.

γιασεμί γαρδένια Υλάνγκ Υλάνγκ Περγαμόντο Αμάλφι λεμόνι Μανταριν ορανζ Φραγκοστάφυλλο τρούφα

καρυκεύματα Νότες φρούτων Λωτός ορχιδέα γαρδένια γιασεμί Υλάνγκ Υλάνγκ

Βέτιβερ σανδαλόξυλο πατσουλί Κεχριμπάρι θυμίαμα Βανιλια Μεξικάνικη Σοκολάτα λευκός μόσχος

Περισσότερα σχετικά με τα αρώματα στα Αγγλικά / More in English language about Black Orchid by Tom Ford.

Black Orchid Σχόλια Αρωμάτων

Linalp!
Linalp!

Σήμερα το αγορασα,new love...απ οταν το χα πρωτομυρισει μ δωσε την αισθηση τού μυστηριου,ειναι πολυ sexy,σκοτεινο,σαγηνευτικό,εχει το δικο του στιγμα σιγουρα..κ ωραιο μπουκαλι by the way!

Dec
ninavini
ninavini

Αυτό το άρωμα είτε θα το λατρέψεις είτε θα το μισήσεις, δεν υπάρχει μέση οδός. Δεν είναι ένα κοινό άρωμα, σαν πολλά που απλώς μοιάζουν μεταξύ τους. Έχει τη δική του έντονη προσωπικότητα και διαφέρει μακράν απ' ότι άλλο κυκλοφορεί. Την πρώτη φορά που το δοκίμασα το μίσησα προς στιγμήν. Αυτό όμως κράτησε μόνο για ένα τέταρτο. Κατόπιν , όταν συνειδητοποίησα ότι εγώ είμαι που μυρίζω τόσο υπέροχα, το λάτρεψα. Έγινε ένα με το δέρμα μου, μου ταίριαξε απίστευτα. Δεν έχει υπάρξει άλλο άρωμα που να μου ταιριάζει τόσο. Το φοράω και πρωί και βράδυ. Ψεκάζω στον αέρα και μπαίνω από κάτω. Με αυτόν τον τρόπο το δέρμα παίρνει τόσο όσο χρειάζεται για να μυρίζει ανεκτά και όμορφα. Μην το απορρίψετε με την πρώτη, μην ψεκάσετε πολύ, και αφήστε ένα μισάωρο μέχρι να βγάλετε τα συμπεράσματα σας.

Aug
dior_addict
dior_addict

Πολύ βαρύ και πικάντικο για τα γούστα μου...Μου το είχαν κάνει δώρο αλλά δεν το φόρεσα ποτέ. Πάντως δεν μπορώ να μην σημειώσω ότι είναι πολύ ιδιαίτερο και πετυχημένο γι αυτό που πρεσβεύει.

Apr
Μιλένα
Μιλένα

"Δυκολο" άρωμα...Εαν είσαι τυχερή, η νότα της τρούφας και της σοκολάτας κυριαρχούν στο δέρμα σου..Εγώ δεν ήμουν τυχερή και έτσι στο δέρμα μου κυριαρχεί η μυρωδιά από το πατσουλί και καταλήγει για αρκετή ώρα να πνίγει τις υπόλοιπες νότες..Πρέπει να κάνω αρκετή υπομονή ωστε να αναδυθούν σταδιακά και σιγά σιγά κάποιες από τις υπόλοιπες νότες..Το άρωμα τελικά καταλήγει να μυρίζει πολύ σύνθετα. Είναι κάτι σαν τα πολύ καλά κόκκινα κρασιά! Θέλει υπομονή και πάλι δεν είναι και σίγουρο οτι θα σε αποζημιώσει.Δεν είναι ένα πρωινό άρωμα.Βραδυνό και για πιο ιδιαίτερες μάλλον περιστάσεις. Κι επίσης δεν είναι καθόλου γλυκό.τόσο που μερικές φορές σκέφτομαι οτι θα πήγαινε αρκετά και σε πολλούς άντρες.

Feb
Genny
Genny

H τρούφα, η σοκολάτα και τα φρούτα πάνω σε μία θερμή-γλυκιά=ξυλώδη βάση ξύλων .
Βαρύ, σκοτεινό αλλά και γλυκό άρωμα.
Σίγουρα με την υπογραφή του Τομ Φόρντ.
Θυμίζει πολύ σαν μία παραλλαγή της πρώτης δημιουργίας του Τομ Φόρντ για την Εστέ Λώντερ -Αμπερ νουντ. Πάνω στο ίδιο μοτίβο.

rosseta
rosseta

συμφωνω οντως προκειται για unisex. εντονο και με διαρκεια. ιδιαιτερο σιγουρα, χειμερινο επισης σιγουρα.

mariamarouli91
mariamarouli91

Το δοκίμασα κατακαλόκαιρο και μου φάνηκε εξαιρετικά βαρύ. Θα του δώσω μία ευκαιρία ακόμα τώρα το χειμώνα όμως. Είναι ένα βαρύ χειμερινό και βραδινό άρωμα και γιούνισεξ θα έλεγα..

paradis
paradis

Εθιστικό άρωμα, αισθησιακό. Μπορείς να το φανταστείς μόνο με τα δεκαπεντάποντά σου. Ωστόσο, έχει μικρή διάρκεια για ένα τόσο (θεωρητικά) "πολυτελές" άρωμα.
Δεν είναι βαρύ απλά δεν είναι από τα αρώματα που νιώθεις την αίσθηση δροσιάς και φρεσκάδας. Είναι καθαρά ανατολίτικο και μυστηριώδες.

Aug
lia arg.
lia arg.

Καταπληκτικό!Εντονο αλλά όταν εξατμιστεί μυρίζει πραγματική ορχιδέα!

Oct
Salome
Salome

Συναρπαστικό...Το δοκίμασα σήμερα και μπορώ να το φανταστώ ήδη με ένα βραδυνό στενό κόκκινο (όχι σε πολύ ανοιχτή απόχρωση) ή μαύρο φόρεμα και ωραίες ψιλοτάκουνες γόβες. Σαγηνευτικό και μοιραίο. Επικίνδυνα γοητευτικό. Περίμενα μεγαλύτερη διάρκεια (εχω όμως αρκετά ξηρό δέρμα) αλλά δεν άντεξε όσο το angel liqueur de parfum (24 ώρες).

May
Luciana
Luciana

τρούφα με σοκολάτα και φρούτα.
ασυνήθιστο αλλά πολύ γυναικείο.
για την ακαμάτρα γυναίκα που είναι μυστήρια.
διαφορετική και τολμηρή.

Jan
Black Orchid
Black Orchid

Υπέροχο βραδυνό κομψό και στυλάτο.
Αξίζει πολύ και γυρίζουν να με κοιτάξουν όταν το φοράω.
Έχει απιστευτη διάρκεια και ζωντάνια.

Dec
2013
Marinaki
Marinaki

Ειναι το κατι αλλο για μενα! Μυστηριωδες, Πικρο αλλα και γλυκο, τοσο περιεργο και ομορφο! Ασυνηθιστο αρωμα!!!! Κατα τι γνωμη μου για μεγαλυτερες ηλικιες απο 25-30 + ! ΔΕΝ τολμω να το φορεσω τωρα στα 22.Ειναι αρωμα για Πραγματικες Γυναικες.

Mar
2013
*sophi*
*sophi*

Eνα μοντέρνο φρουτώδες συπρέ .
Είναι ένα είδος αρώματος που κάλλιστα μπορείς να το κατατάξεις στην κατηγορία του Ειντζελ.
Πραγματικά, είναι γλυκό ,ξυλώδες με έντονο πατσουλί.Αλλά κάτι μέσα του το κάνει να έχει την δική του προσωπικότητα που με ελκύει περισσότερο από ΄τι το προαναφερθέν.Μια γήινη γλυκύτητα που μπορεί να είναι η τρούφα;
Πολύ ποιοτικό άρωμα ,τείνει να είναι unisex και να έχει οπαδούς και από τα δυο φύλα.
Είναι από τα mainstream του Τομ Φόρντ ,αυτά που δεν ανήκουν στην πολυτελής σειρά του που δεν βρίσκεται μόνο σε εξειδικευμένα καταστήματα.
Το άρωμα το απόκτησα την χρονιά που πρωτοβγήκε και πραγματικά άξιζε να υπάρχει στο μπουντουάρ μου για ειδικές περιπτώσεις σε χειμωνιάτικες εξόδους.
Βραδινό, σκοτεινό και έντονο .
Μια οριενταλ γκουρμέ σύνθεση που γίνεται εθιστική και για τα δύο φύλλα.

Nov

Tom Ford Black Orchid Eau de Parfum Spray, 3.4 oz
Tom Ford Black Orchid Eau de Parfum Spray, 3.4 oz
Eau De Parfum 0.2oz
45.00 USD
TOM FORD BLACK ORCHID Eau de Parfum Touch Point 0.2 oz Eau de Parfum Touch Point
Eau De Toilette 1oz
TOM FORD Black Orchid Eau de Toilette 3.4 oz Eau de Toilette Spray
168.00 USD
TOM FORD BLACK ORCHID 3.4 oz Eau de Parfum Spray
TOM FORD BLACK ORCHID 3.4 oz Eau de Parfum Spray

Αυτή η σελίδα περιέχει πληροφορίες, σχόλια, σημειώσεις αρώματα, εικόνες, νέες αγγελίες, vintage αφίσες και βίντεο σχετικά με Tom Ford Black Orchid fragranceαλλά δεν εγγυάται την ακρίβεια των πληροφοριών. Εάν έχετε περισσότερες πληροφορίες σχετικά με Tom Ford Black Orchid, μπορείτε να επεκτείνετε με την προσθήκη ενός προσωπικου άρωματος . Το Fragrantica έχει ένα μοναδικό γνώμονα το χρήστη και ενα σύστημα κατάταξης και μπορεί να ταξινομήσει Black Orchid by Tom Ford. Κάντε κλικ στις κατάλληλες επιλογές για τη μορφή ταξινόμησης του άρωματος κάτω από την εικόνα άρωματος. Επίσης, μπορείτε να βρείτε συνδέσεις με τρίτες ιστοσελίδες κόμμα / καταστήματα στο Διαδίκτυο, αλλά το Fragrantica δεν έχει καμία πρόσβαση ή έλεγχο σε αυτές τις ιστοσελίδες. Δεν δίνουμε εγγυήσεις ούτε φέρουμε την ευθύνη για ό, τι μπορείτε να βρείτε ως αποτέλεσμα αυτών των δεσμών, ή για οποιεσδήποτε μελλοντικές συνέπειες που περιλαμβάνουν αλλά δεν περιορίζονται στην απώλεια χρημάτων. Τα σχόλια των χρηστών για Black Orchid by Tom Ford αντιπροσωπεύουν τις απόψεις των συγγραφέων μόνο και δεν αντανακλούν τις απόψεις του Fragrantica.

Οι άνθρωποι που τους αρέσει αυτό ήθελαν επίσης
Hermes Eau des Merveilles Yves Saint Laurent Cinema Chloe Love Christian Dior Dior Addict Christian Dior Pure Poison Versace Crystal Noir Givenchy Organza Kenzo Kenzo Jungle L'Elephant Thierry Mugler Angel Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez For Her Dolce&Gabbana Sicily Yves Saint Laurent Manifesto l'Elixir Clinique Aromatics Elixir Christian Dior Dolce Vita Guerlain Shalimar Chloe Love Eau Intense Narciso Rodriguez Narciso Chanel Coco Eau de Parfum Estée Lauder Sensuous Dolce&Gabbana The One