Σχεδιαστές » T-Z » Ανατολικο Πικαντικο « Ομάδες

Tobacco Vanille Tom Ford για γυναίκες και άνδρες

Το έχω: 5 Το θέλω: 16

ταμπάκο
Tobacco Vanille Tom Ford για γυναίκες και άνδρες Εικόνες

Tobacco Vanille από Tom Ford είναι ένα Ανατολικο Πικαντικο άρωμα για γυναίκες και άνδρες. Tobacco Vanille κυκλοφόρησε το έτος 2007. Οι νότες κορυφής είναι φύλλο ταμπάκο και νότες μπαχαρικών; οι μεσαίες νότες είναι σπόρος Τόνκα, άνθη ταμπάκου, Βανίλια και Κακάο; οι νότες της βάσης είναι Αποξηραμμένα φρούτα και νότες ξύλων.

φύλλο ταμπάκο νότες μπαχαρικών

σπόρος Τόνκα άνθη ταμπάκου Βανίλια Κακάο

Αποξηραμμένα φρούτα νότες  ξύλων

Περισσότερα σχετικά με τα αρώματα στα Αγγλικά / More in English language about Tobacco Vanille by Tom Ford.

Tobacco Vanille Σχόλια Αρωμάτων

nickr

Το αγόρασα ,πριν μερικές μέρες, που είχαν μια πολύ καλή έκπτωση.

Θεωρώ οτι είναι από τα καλύτερα που κυκλοφορούν!

JamesKopte
JamesKopte

TOM FORD AT HIS BEST.
Χειμώνα και κρύες νύχτες.
10/10

nickr

Το επόμενο άρωμα που θα αγοράσω.
Πάρα πολύ μου αρέσει. Στην αρχή ήμουν επιφυλακτικός, λόγω της βανίλιας,αλλά έκανα λάθος.
Ο τρόπος που αυτή περιπλέκεται και συνδυάζεται με το ταμπάκο, τα αποξηραμένα φρούτα και τα μπαχαρικά το κάνει πραγματικά εθιστικό!Ειναι ένας πίδακας αισθησιασμού θα έλεγα.

Αρωμα βραδινό . Δεν θα το πρότεινα σε γυναίκες ,αν και είναι υποκειμενικό.

Υ.Γ Η περιγραφή της Ακατς μου φέρνει στο νου τη Σίβυλλα από την εφημεριδα: " Το Βήμα"!

Feb
ΠΠ
ΠΠ

To μόνο άρωμα που με κάνει να θέλω να απατήσω το Angel .
Εξίσου μοναδικό και υπέροχο είναι ένα γλυκό ,σκοτεινό άρωμα βανίλιας και καπνού.

Jan
2014
akats
akats

Με προκαλεί και με τραβά πάντα προς το στάντ του Τομ Φορντ, όπως και σήμερα για να το απολαύσω για μια ακόμη φορά. Είναι καταπληκτικό το ότι ταιριάζει εξίσου όμορφα και σε γυναικείο δέρμα και σε αντρικό, χωρίς να γέρνει προς την μια πλευρά ή την άλλη. Αν φανταζόμουν έναν άντρα να το φορά, θα ήταν ένας υπέροχος πενηντάρης, με πλουσια γκρίζα μαλιά, αφάνταστη γοητεία και υπεροχή και ντυμένος με πολυτελές κασμιρένιο σπορ κοστούμι. Τον φαντάζομαι είτε να πίνει εσπρέσσο σε υπαίθριο καφέ, είτε να απολαμβάνει ένα ουίσκι στα γρήγορα σε μπάρ, καπνίζοντας όμως πάντα το ακριβό του πούρο.....Αυτή η μυρωδιά του πουρου, ή της κλασικής πίπας με τον αρωματικό καπνό, είναι το κλειδί της φαντασίωσης. Στο δικό μου δέρμα το ταμπάκο είναι γλυκό, και στροβιλίζεται γύρω του η βανίλια και η οσμή των αποξηραμένων φρουτων. Τα καρυκέυματα απαλά, ίσα για να υποστηρίξουν την εθιστική μυρωδιά του και το ξύλο αδιόρατο στέλνει στεγνή νότα διατηρώντας ισορροπία στη σύνθεση. Με τέτοια διάρκεια και ένταση, τολμώ να πώ ότι δικαιολογεί και την υψηλή τιμή του.
Ναί, συγγενεύει με το Back to black που επίσης με ξετρελαίνει....

2013

Αυτή η σελίδα περιέχει πληροφορίες, σχόλια, σημειώσεις αρώματα, εικόνες, νέες αγγελίες, vintage αφίσες και βίντεο σχετικά με Tom Ford Tobacco Vanille fragranceαλλά δεν εγγυάται την ακρίβεια των πληροφοριών. Εάν έχετε περισσότερες πληροφορίες σχετικά με Tom Ford Tobacco Vanille, μπορείτε να επεκτείνετε με την προσθήκη ενός προσωπικου άρωματος . Το Fragrantica έχει ένα μοναδικό γνώμονα το χρήστη και ενα σύστημα κατάταξης και μπορεί να ταξινομήσει Tobacco Vanille by Tom Ford. Κάντε κλικ στις κατάλληλες επιλογές για τη μορφή ταξινόμησης του άρωματος κάτω από την εικόνα άρωματος. Επίσης, μπορείτε να βρείτε συνδέσεις με τρίτες ιστοσελίδες κόμμα / καταστήματα στο Διαδίκτυο, αλλά το Fragrantica δεν έχει καμία πρόσβαση ή έλεγχο σε αυτές τις ιστοσελίδες. Δεν δίνουμε εγγυήσεις ούτε φέρουμε την ευθύνη για ό, τι μπορείτε να βρείτε ως αποτέλεσμα αυτών των δεσμών, ή για οποιεσδήποτε μελλοντικές συνέπειες που περιλαμβάνουν αλλά δεν περιορίζονται στην απώλεια χρημάτων. Τα σχόλια των χρηστών για Tobacco Vanille by Tom Ford αντιπροσωπεύουν τις απόψεις των συγγραφέων μόνο και δεν αντανακλούν τις απόψεις του Fragrantica.

Οι άνθρωποι που τους αρέσει αυτό ήθελαν επίσης
Serge Lutens Chergui Giorgio Armani Myrrhe Impériale Guerlain Shalimar Kenzo Kenzo Jungle L'Elephant Chanel Les Exclusifs de Chanel Coromandel Tom Ford Black Orchid Eau de Toilette Tom Ford Noir de Noir Serge Lutens Ambre Sultan Guerlain Eau de Shalimar Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez for Her Musc Eau de Parfum Intense Van Cleef & Arpels Collection Extraordinaire Precious Oud Chanel Coco Eau de Parfum Guerlain L'Heure Bleue Bottega Veneta Bottega Veneta Tom Ford Velvet Orchid Prada Infusion d'Iris Eau de Parfum Absolue Jo Malone Velvet Rose & Oud Prada Infusion d'Amande L`Artisan Parfumeur Traversee du Bosphore Prada Infusion d'Iris