Σχεδιαστές » T-Z » Δερμα « Ομάδες

Vendetta Uomo Valentino για άνδρες

Vendetta Uomo Valentino για άνδρες

Vendetta Uomo από Valentino είναι ένα Δερμα άρωμα για άνδρες. Vendetta Uomo κυκλοφόρησε το έτος 1991. Ο αρωματοποιός αυτού του αρώματος είναι Edouard Flechier. Οι νότες κορυφής είναι Αλδεϋδες, κόλιανδρος, νότες πρασίνου, Βασιλικός, Περγαμόντο και λεμόνι; οι μεσαίες νότες είναι πατσουλί, Κανέλα, γιασεμί, Βέτιβερ, Κέδρος και Γεράνι; οι νότες της βάσης είναι λάβδανο, δέρμα, σπόρος Τόνκα, Κεχριμπάρι, Μόσχος, Βενζόη και βρύα δριός.

Αλδεϋδες κόλιανδρος νότες πρασίνου Βασιλικός Περγαμόντο λεμόνι

πατσουλί Κανέλα γιασεμί Βέτιβερ Κέδρος Γεράνι

λάβδανο δέρμα σπόρος Τόνκα Κεχριμπάρι Μόσχος Βενζόη βρύα δριός

Περισσότερα σχετικά με τα αρώματα στα Αγγλικά / More in English language about Vendetta Uomo by Valentino.

Vendetta Uomo Σχόλια Αρωμάτων

deja vu-gr
deja vu-gr

Ενα ξεχασμενο διαμαντι που προερχετε απο τη χρυση δεκαετια των αρωματων και που κυριολεκτικα εξακολουθει να λαμπει ακομα και σημερα το οποιο κατα την ταπεινη μου γνωμη κανει πολλα niche αρωματα να ντρεπονται.Το βρηκα,το δειγματισα,το ερωτευτικα αμεσως και το απεκτησα. Το δερμα,το κεχριμπαρι,το πατσουλι και αμεσως μετα η κανελλα και οι αλδευδες(αναμεσα στις υπολοιπες νοτες)ειναι οι κυριαρχες νοτες της συνθεσης του στο δερμα μου κατι που κανει το αποτελεσμα πολυ αισθησιακο,σοφιστικε και εκλεπτυσμενο. Μπορει να φορεθει απο φθινοπωρο μεχρι ανοιξη και ενω δειχνει βραδυνο αρωμα περισσοτερο η ευγενης αποδοση του το κανουν αποδεκτο ολες τις ωρες. Κραταει στο dna του κατι απο τα αρωματα της δεκατιας που ανηκει τοτε που τα αρωματα ειχαν ταυτοτητα και χαρακτηρα και δεν ηταν απλα αρωματισμενο νερο. Αν το βρειτε μη διστασετε να το αποκτησετε αν και πιστευω οτι θα εκτιμηθει περισσοτερο απο ατομα των 30 και πανω ηλικιακα. Εγω προσωπικα το λατρεψα αλλα αυτο ειναι κατι τελειως υποκειμενικο.

Dec
2015

Αυτή η σελίδα περιέχει πληροφορίες, σχόλια, σημειώσεις αρώματα, εικόνες, νέες αγγελίες, vintage αφίσες και βίντεο σχετικά με Valentino Vendetta Uomo fragranceαλλά δεν εγγυάται την ακρίβεια των πληροφοριών. Εάν έχετε περισσότερες πληροφορίες σχετικά με Valentino Vendetta Uomo, μπορείτε να επεκτείνετε με την προσθήκη ενός προσωπικου άρωματος . Το Fragrantica έχει ένα μοναδικό γνώμονα το χρήστη και ενα σύστημα κατάταξης και μπορεί να ταξινομήσει Vendetta Uomo by Valentino. Κάντε κλικ στις κατάλληλες επιλογές για τη μορφή ταξινόμησης του άρωματος κάτω από την εικόνα άρωματος. Επίσης, μπορείτε να βρείτε συνδέσεις με τρίτες ιστοσελίδες κόμμα / καταστήματα στο Διαδίκτυο, αλλά το Fragrantica δεν έχει καμία πρόσβαση ή έλεγχο σε αυτές τις ιστοσελίδες. Δεν δίνουμε εγγυήσεις ούτε φέρουμε την ευθύνη για ό, τι μπορείτε να βρείτε ως αποτέλεσμα αυτών των δεσμών, ή για οποιεσδήποτε μελλοντικές συνέπειες που περιλαμβάνουν αλλά δεν περιορίζονται στην απώλεια χρημάτων. Τα σχόλια των χρηστών για Vendetta Uomo by Valentino αντιπροσωπεύουν τις απόψεις των συγγραφέων μόνο και δεν αντανακλούν τις απόψεις του Fragrantica.

Περισσοτερα αρώματα απο την ίδια ομάδα Δερμα
Van Cleef & Arpels Van Cleef & Arpels pour Homme Aubusson Aubusson Homme Hermes Eau D`Hermes Daniel Hechter Caractere Geo. F. Trumper Spanish Leather Cologne Houbigant Duc de Vervins Parfumerie Generale Private Collection L`Oiseau de Nuit Jack Black Jack Black Signature Black Mark CB I Hate Perfume In The Library Susan D. Owens Heir Mona di Orio Cuir Amouage Memoir Man