Σχεδιαστές » T-Z » Ξυλωδη Συπρε « Ομάδες

Hedonist Viktoria Minya για γυναίκες

Hedonist Viktoria Minya για γυναίκες

ρούμι
Hedonist Viktoria Minya για γυναίκες Εικόνες Hedonist Viktoria Minya για γυναίκες Εικόνες Hedonist Viktoria Minya για γυναίκες Εικόνες Hedonist Viktoria Minya για γυναίκες Εικόνες Hedonist Viktoria Minya για γυναίκες Εικόνες

Hedonist από Viktoria Minya είναι ένα Ξυλωδη Συπρε άρωμα για γυναίκες. Hedonist κυκλοφόρησε το έτος 2013. Ο αρωματοποιός αυτού του αρώματος είναι Viktoria Minya. Οι νότες κορυφής είναι ροδάκινο , ρούμι και Περγαμόντο; οι μεσαίες νότες είναι γιασεμί, άνθη πορτοκαλιάς, Oσμανθός και ταμπάκο; οι νότες της βάσης είναι Βέτιβερ, Κέδρος και Βανίλια.

ροδάκινο ρούμι Περγαμόντο

γιασεμί άνθη πορτοκαλιάς Oσμανθός ταμπάκο

Βέτιβερ Κέδρος Βανίλια

Περισσότερα σχετικά με τα αρώματα στα Αγγλικά / More in English language about Hedonist by Viktoria Minya.

Hedonist Σχόλια Αρωμάτων

nikoletak87
nikoletak87

Το Hedonist ήταν ένα από τα αρώματα σε δειγματάκι που κέρδισα στον Πασχαλινό διαγωνισμό!!!
Εντυπώσεις.... τα πρώτα λεπτά που το φόρεσα μύρισα έντονα το ταμπάκο και το κέδρο! Οι σκέψεις μου ήταν "βαρύ, ίσως λίγο αντρικό και παλιάς εποχής".
Έκανα λάθος! Δεν πέρασαν ούτε πέντε λεπτά και έστρωσε υπέροχα! Μετέπειτα ξεδιπλώθηκαν οι υπόλοιπες νότες (συνέχισα να εντοπίζω το ταμπάκο και τον κέδρο, αλλά και το ρούμι και -ίσως, ελαφρώς- το ροδάκινο) και επιπλέον, η ένταση του μειώθηκε!

Γενικότερα, καταλήγω στα εξής:
1. Το άρωμα αυτό -κατά τη γνώμη μου-φοριέται και μέρα και μάλιστα καλοκαίρι!
2. Ουσιαστικά, είναι ένας συνδυασμός ΞΥΛΏΔΟΥΣ + ΣΑΠΟΥΝΕ! Απευθύνεται, δηλαδή, σε γυναίκες που αγαπούν τα ξυλώδη αρώματα αλλά παρόλα αυτά θέλουν να μυρίζουν και "καθαριότητα".
3. Θεωρώ πως είναι αρκετά ψαγμένο άρωμα, κομψό -όντας προσαρμοσμένο στα σύγχρονα δεδομένα- και "ακριβό"! Μάλιστα, σαν συνδυασμός θα έλεγα πως είναι αρκετά πρωτοτυπος... .
4. Η διακύμανσή του είναι επίσης μικρή εφόσον δεν εντοπίζω με το πέρασμα της ώρας διαφορετικές νότες παρά μόνο στα πρώτα λεπτά που το έβαλα.
5. Στα αρνητικά, στο δικό μου δέρμα τουλάχιστον, η διάρκειά του ήταν μικρή (γύρω στις 3 -4 ώρες) :( .

Εν ολίγοις μου άρεσε πολύ!!
Έχει τη δική του ταυτότητα, δεν είναι υπερβολικά γνωστό ώστε να έχει γίνει σούπα και -για μένα- είναι ένα κομψό, αριστοκρατικό άρωμα (είναι αρκετά διακριτικό αλλά ταυτόχρονα ανιχνεύσιμο και μυρίζει καθαριότητα) που αρμόζει σε γυναίκες ηλικίας 25 και άνω, χωρίς να είναι "μεγαλίστικο".
<3 <3 <3 :) :) :)

Jun
2016

Αυτή η σελίδα περιέχει πληροφορίες, σχόλια, σημειώσεις αρώματα, εικόνες, νέες αγγελίες, vintage αφίσες και βίντεο σχετικά με Viktoria Minya Hedonist fragranceαλλά δεν εγγυάται την ακρίβεια των πληροφοριών. Εάν έχετε περισσότερες πληροφορίες σχετικά με Viktoria Minya Hedonist, μπορείτε να επεκτείνετε με την προσθήκη ενός προσωπικου άρωματος . Το Fragrantica έχει ένα μοναδικό γνώμονα το χρήστη και ενα σύστημα κατάταξης και μπορεί να ταξινομήσει Hedonist by Viktoria Minya. Κάντε κλικ στις κατάλληλες επιλογές για τη μορφή ταξινόμησης του άρωματος κάτω από την εικόνα άρωματος. Επίσης, μπορείτε να βρείτε συνδέσεις με τρίτες ιστοσελίδες κόμμα / καταστήματα στο Διαδίκτυο, αλλά το Fragrantica δεν έχει καμία πρόσβαση ή έλεγχο σε αυτές τις ιστοσελίδες. Δεν δίνουμε εγγυήσεις ούτε φέρουμε την ευθύνη για ό, τι μπορείτε να βρείτε ως αποτέλεσμα αυτών των δεσμών, ή για οποιεσδήποτε μελλοντικές συνέπειες που περιλαμβάνουν αλλά δεν περιορίζονται στην απώλεια χρημάτων. Τα σχόλια των χρηστών για Hedonist by Viktoria Minya αντιπροσωπεύουν τις απόψεις των συγγραφέων μόνο και δεν αντανακλούν τις απόψεις του Fragrantica.

Περισσοτερα αρώματα απο την ίδια ομάδα Ξυλωδη Συπρε
Hermes Bel Ami Aramis Aramis 900 Paco Rabanne XS Extreme Chanel Antaeus Christian Dior Bois D`argent Acqua di Parma Acqua di Parma Profumo John Varvatos Vintage Gucci Gucci by Gucci Pour Homme Etat Libre d`Orange Rien Tom Ford Arabian Wood Caswell Massey Sandalwood Byredo Oud Immortel