Σχεδιαστές » T-Z » Φρουτενιο Συπρε « Ομάδες

Yohji Yohji Yamamoto για γυναίκες

Yohji Yohji Yamamoto για γυναίκες

Yohji από Yohji Yamamoto είναι ένα Φρουτενιο Συπρε άρωμα για γυναίκες. Yohji κυκλοφόρησε το έτος 1996. Ο αρωματοποιός αυτού του αρώματος είναι Jean Kerleo. Οι νότες κορυφής είναι Περγαμόντο, νότες πρασίνου και γάλβανο; οι μεσαίες νότες είναι βατόμουρο και Βατόμουρο; οι νότες της βάσης είναι Βανίλια, σανδαλόξυλο και Μόσχος.

Περγαμόντο νότες πρασίνου γάλβανο

βατόμουρο Βατόμουρο

Βανίλια σανδαλόξυλο Μόσχος

Περισσότερα σχετικά με τα αρώματα στα Αγγλικά / More in English language about Yohji by Yohji Yamamoto.

Yohji Σχόλια Αρωμάτων

talamantra
talamantra

To αγορασα προσφατα - λογω του αρωματοποιου Jean Kerleo ( το EDT 100 ml 3,4 oz και Extrat parfum 15 ml 0,5 oz )
Δεν μ' ενθουσιασε Ειναι μεν διαφορετικο , εχει μεγαλη διαρκεια αλλα μεχρι εκει. Ειναι το αρωμα που θα σε κανει να γυρισεις αλλα οχι και να εθιστεις
Με κυριαρχη νοτα του γαλβανου και του σαντοξυλου - κατα την δικη μου '' μυτη '' - και λιγοτερο της βανιλιας και του βατομουρου ( ο συνδυαμος των δυο τελευταιων μου εδινει την ενσφαλμενη εντυπωση οτι περιειχε δαμασκινο )
Το συγκεκριμενο αρωμα ανηκει πλεον στην κατηγορια των σπανιων αρωματων ( ισως γι'αυτο η τιμη του ειναι αρκετα υψηλη )
Μια λεπτομερεια που ισως φανει χρησιμη στους φαν του αρωματος αυτου , η κασετινα του parfum αναφερει οτι '' vente exlusie chez les depositaires disributed in USA by Jean Patou '' πιθανον να δημιουργηθηκε στο εργαστηριο του JAN PATOY για λογαργιασμο του Yohji Yamamoto , ισως λοιπον οι φαν του συγκεκριμενου αρωματος βρουν παρεμφερη '' οσμη '' σε καποιο αρωμα του Jean Patou

Nov
2012

Αυτή η σελίδα περιέχει πληροφορίες, σχόλια, σημειώσεις αρώματα, εικόνες, νέες αγγελίες, vintage αφίσες και βίντεο σχετικά με Yohji Yamamoto Yohji fragranceαλλά δεν εγγυάται την ακρίβεια των πληροφοριών. Εάν έχετε περισσότερες πληροφορίες σχετικά με Yohji Yamamoto Yohji, μπορείτε να επεκτείνετε με την προσθήκη ενός προσωπικου άρωματος . Το Fragrantica έχει ένα μοναδικό γνώμονα το χρήστη και ενα σύστημα κατάταξης και μπορεί να ταξινομήσει Yohji by Yohji Yamamoto. Κάντε κλικ στις κατάλληλες επιλογές για τη μορφή ταξινόμησης του άρωματος κάτω από την εικόνα άρωματος. Επίσης, μπορείτε να βρείτε συνδέσεις με τρίτες ιστοσελίδες κόμμα / καταστήματα στο Διαδίκτυο, αλλά το Fragrantica δεν έχει καμία πρόσβαση ή έλεγχο σε αυτές τις ιστοσελίδες. Δεν δίνουμε εγγυήσεις ούτε φέρουμε την ευθύνη για ό, τι μπορείτε να βρείτε ως αποτέλεσμα αυτών των δεσμών, ή για οποιεσδήποτε μελλοντικές συνέπειες που περιλαμβάνουν αλλά δεν περιορίζονται στην απώλεια χρημάτων. Τα σχόλια των χρηστών για Yohji by Yohji Yamamoto αντιπροσωπεύουν τις απόψεις των συγγραφέων μόνο και δεν αντανακλούν τις απόψεις του Fragrantica.

Περισσοτερα αρώματα απο την ίδια ομάδα Φρουτενιο Συπρε
Guerlain Mitsouko Eau de Toilette Balenciaga Quadrille Gucci Gucci Rush Nina Ricci Les Belles de Ricci Delice d`Epices Ayala Moriel ArbitRary Createurs Cosmetiques Cafe del Mar no 1 Women Guerlain Elixir Charnel Chypre Fatal Badgley Mischka Badgley Mischka Couture Chevignon Forever Mine for Women Molyneux Fete Molinard Miss Habanita Jo Malone English Pear & Freesia