Σχεδιαστές » T-Z » Συπρε Λουλουδενιο « Ομάδες

Comme une Evidence Le Parfum Yves Rocher για γυναίκες

Comme une Evidence Le Parfum Yves Rocher για γυναίκες

Το έχω: 1 Το είχα : 1

Comme une Evidence Le Parfum Yves Rocher για γυναίκες Εικόνες Comme une Evidence Le Parfum Yves Rocher για γυναίκες Εικόνες Comme une Evidence Le Parfum Yves Rocher για γυναίκες Εικόνες Comme une Evidence Le Parfum Yves Rocher για γυναίκες Εικόνες Comme une Evidence Le Parfum Yves Rocher για γυναίκες Εικόνες

Comme une Evidence Le Parfum από Yves Rocher είναι ένα Συπρε Λουλουδενιο άρωμα για γυναίκες. Comme une Evidence Le Parfum κυκλοφόρησε το έτος 2008. Οι νότες κορυφής είναι Κεχριμπάρι, φύλλο βιολέτας και μοσχοκάρυδο; οι μεσαίες νότες είναι γιασεμί, κρίνο της κοιλάδας και τριαντάφυλλο; οι νότες της βάσης είναι πατσουλί, Μόσχος, βρύα δριός, νότες ξύλων και πραλίνα.

Κεχριμπάρι φύλλο βιολέτας μοσχοκάρυδο

γιασεμί κρίνο της κοιλάδας τριαντάφυλλο

πατσουλί Μόσχος βρύα δριός νότες  ξύλων πραλίνα

Περισσότερα σχετικά με τα αρώματα στα Αγγλικά / More in English language about Comme une Evidence Le Parfum by Yves Rocher.

Comme une Evidence Le Parfum Σχόλια Αρωμάτων

*sophi*

OK! Aφου το λέει η φίλη σου...
Ενδιαφέρον η γνώμη σου να διαφέρει πάλι από την δική μου...ένα μυστήριο πράγμα να μυρίζουμε τόσο διαφορετικά το ίδιο άρωμα!!!
Και μάλιστα όταν δεν γνωρίζεις και τα υπολοιπα αρώματα της ίδιας σειράς για να συγκρίνεις..

Morticia

Ρώτησα την φίλη που μου το έστειλε και επιβεβαιώνει ότι είναι η έκδοση για την οπoία γράφουμε εδώ.

*sophi*

αμφιβάλω αν είναι αυτή η συγκεκριμένη που λες γιατι η περιγραφή σου μου μοιαζει με το eau de parfum (είναι περισσότερο μοσχάτη -musky και ξυλώδης και λίγο φέρνει στο NR for Her) ...

Morticia

Κι εγώ την limited edition δοκίμασα, αλλιώς δεν θα έγραφα εδώ.

*sophi*

Η συγκεκριμένη που έχω είναι η έκδοση L'Extrait de Parfum κυκλοφορίας του 2008 ..΄΄

Morticia

Το δοκίμασα σχετικά πρόσφατα και μου έκανε καλή εντύπωση. Το τριαντάφυλλό του, σε συνδυασμό με τα φύλλα βιολέτας, το κάνουν απίστευτα μεταλλικό αλλά καθως περνάει η ώρα, αν και η μεταλλική αίσθηση παραμένει, γίνεται πιο γλυκό και ευχάριστο. Μου θύμισε την σπιρτάδα του N. Rodriguez for Her αλλά εξελίχθηκε σε κάτι αρκετά διαφορετικό. Το βρήκα μοντέρνο και πολύ φινετσάτο.

*sophi*

Aπό όλη την σειρά του comme un evidence έχω ξεχωρίσει αυτό το άρωμα to L' extrait de Parfum εκδοση του 2008 ...τα υπόλοιπα της σειράς είναι λουλουδένια με αποχρώσεις συπρέ , όχι κλασσικού συπρέ ,αλλά του μοντέρνου ύφους όπως π.χ. της Κοκό μανταντμαζελ,
τούτο εδώ όμως είναι πιο γλυκό και εχει γκουρμέ ζεστές αποχρώσεις στο ύφος που μου αρέσει περισσότερο που σε συνδυασμό με τα άνθη (αγριοκρινο και τριαντάφυλλο) αποδίδουν μια μοναδική σύνθεση.
Και το πατσουλί ακούγεται αλλά δε τόσο έντονο όσο γλυκιζει με τις ζεστές γκουρμε αποχρωσεις.
Είναι καλοδουλεμένο άρωμα και αναβιώνει τις καταπληκτικές δημιουργίες του οίκου παλαιών εποχών στην σύγχρονη εποχή μας.
Ο Γαλλικός οίκος δίνει προσεγμένες αρωματικές δημιουργίες φιλικές προς το περιβάλλον και προσαρμοσμένες στο ρυθμό της κάθε εποχής.

2013

Αυτή η σελίδα περιέχει πληροφορίες, σχόλια, σημειώσεις αρώματα, εικόνες, νέες αγγελίες, vintage αφίσες και βίντεο σχετικά με Yves Rocher Comme une Evidence Le Parfum fragranceαλλά δεν εγγυάται την ακρίβεια των πληροφοριών. Εάν έχετε περισσότερες πληροφορίες σχετικά με Yves Rocher Comme une Evidence Le Parfum, μπορείτε να επεκτείνετε με την προσθήκη ενός προσωπικου άρωματος . Το Fragrantica έχει ένα μοναδικό γνώμονα το χρήστη και ενα σύστημα κατάταξης και μπορεί να ταξινομήσει Comme une Evidence Le Parfum by Yves Rocher. Κάντε κλικ στις κατάλληλες επιλογές για τη μορφή ταξινόμησης του άρωματος κάτω από την εικόνα άρωματος. Επίσης, μπορείτε να βρείτε συνδέσεις με τρίτες ιστοσελίδες κόμμα / καταστήματα στο Διαδίκτυο, αλλά το Fragrantica δεν έχει καμία πρόσβαση ή έλεγχο σε αυτές τις ιστοσελίδες. Δεν δίνουμε εγγυήσεις ούτε φέρουμε την ευθύνη για ό, τι μπορείτε να βρείτε ως αποτέλεσμα αυτών των δεσμών, ή για οποιεσδήποτε μελλοντικές συνέπειες που περιλαμβάνουν αλλά δεν περιορίζονται στην απώλεια χρημάτων. Τα σχόλια των χρηστών για Comme une Evidence Le Parfum by Yves Rocher αντιπροσωπεύουν τις απόψεις των συγγραφέων μόνο και δεν αντανακλούν τις απόψεις του Fragrantica.

Περισσοτερα αρώματα απο την ίδια ομάδα Συπρε Λουλουδενιο
Cacharel Liberte Avon Christian Lacroix Rouge Jil Sander Jil Sander Bath and Beauty Niki de Saint Phalle Niki de Saint Phalle Ulric de Varens Varens Original Italian Romance Bruno Acampora Prima T Princesse Marina De Bourbon A La Francaise Avon Emprise Taylor of London Delicate Freesia Kesling Be Bop Novaya Zarya Russkie Uzori The Organic Pharmacy Organic Glam Oriental Blossom