Σχεδιαστές » T-Z » Ανατολιτικο Λουλουδενιο « Ομάδες

Cinema Yves Saint Laurent για γυναίκες

Cinema Yves Saint Laurent για γυναίκες

Το έχω: 17 Το είχα : 12 Το θέλω: 13

Cinema Yves Saint Laurent για γυναίκες Βίντεο
Cinema Yves Saint Laurent για γυναίκες Εικόνες Cinema Yves Saint Laurent για γυναίκες Εικόνες Cinema Yves Saint Laurent για γυναίκες Εικόνες Cinema Yves Saint Laurent για γυναίκες Εικόνες Cinema Yves Saint Laurent για γυναίκες Εικόνες Cinema Yves Saint Laurent για γυναίκες Εικόνες Cinema Yves Saint Laurent για γυναίκες Εικόνες

Cinema από Yves Saint Laurent είναι ένα Ανατολιτικο Λουλουδενιο άρωμα για γυναίκες. Cinema κυκλοφόρησε το έτος 2004. Ο αρωματοποιός αυτού του αρώματος είναι Jacques Cavallier. Οι νότες κορυφής είναι Κλημεντίνη, Κυκλάμινο και Ανθός Αμυγδάλου; οι μεσαίες νότες είναι παιώνια, Αμαρυλις και γιασεμί; οι νότες της βάσης είναι Κεχριμπάρι, Βενζόη , λευκός μόσχος και Βανίλια.

Κλημεντίνη Κυκλάμινο Ανθός Αμυγδάλου

παιώνια Αμαρυλις γιασεμί

Κεχριμπάρι Βενζόη λευκός μόσχος Βανίλια

Περισσότερα σχετικά με τα αρώματα στα Αγγλικά / More in English language about Cinema by Yves Saint Laurent.

Cinema Σχόλια Αρωμάτων

cinnabar
cinnabar

Eνα πολυ ομορφο ζεστο αρωμα "ενηλικης " βανιλιας ,αν μπορω να το πω ετσι αφου δεν ειναι καθολου gourmand μυρωδια.Γινεται σαν δευτερο δερμα επανω μου ,το αισθανομαι ενα με εμενα!Προσπαθουσα να καταλαβω τι μου θυμιζει και τελικα ειναι η κρεμα σωματος vanila bettina barty.

Sep
2016
FAY
FAY

"Glamorous, seductive, startling"
ένα άρωμα που τα επιθετα προσδιορισμου του ανταποκρίνονται 100% σε αυτό που είναι.
Αρκετα ζεστό εξαιτίας του κεχριμπαριού με το musk,με απίστευτη διάρκεια,ιδανικό για βράδυ που σου δίνει φτερα να λάμψεις!

Δηλώνω ερωτευμένη μαζι του.

υγ.στο δικό μου δέρμα δεν "εβγαλε" καθόλου τις κιτρώδεις νότες.

Sep
2016
Anais
Anais

Zεστό, λαμπερό με λάμψη από Χόλυγουντ.
Κεχριμπάρι, γιασεμί και βανίλια με μία γερή δόση από άνθη αμυγδαλιάς.
Αισθησιακό άρωμα για να φορεθεί από αληθινές σταρ!!!

Aug
2015
mary ko
mary ko

Λαμπερό και ζεστό, αποπνέει αισιοδοξία, μου φτιάχνει τη διάθεση!

Apr
2015
perfumelover
perfumelover

Απιστευτο αρωμα μου ταιριαζε παρα πολυ και εκανε ιδαιτερη αισθηση σε αντρες αφου πολλοι ρωτουσαν ποιο ειναι :) Γλυκο,εντονο πολυ θηλυκο καταλληλο περισσοτερο για χειμωνα και βραδυ αν και εδω που τα λεμε καλυτερα να μην υπαρχουν κανονες!Το εχω αγορασει ξανα και ξανα πιο πολλες φορες απο οποιοδηποτε αλλο αρωμα!

Mar
2014
greek_goddes
greek_goddes

Έχουμε συνδέσει τα χαρούμενα αρώματα με νότες citrus και φρούτων αλλά το Cinema διαψεύδει οποιονδήποτε ειδήμονα του marketing!
Είναι απαλό, ζεστό και σου δημιουργεί μία αίσθηση ασφάλειας, σαν να σε ηρεμεί, χωρίς όμως να χάνει την κομψότητα του!

Στην δική μου μύτη το άνθος αμυγδάλου και η βενζόη είναι οι πιο χαρακτηριστικές νότες. Επίσης στο δέρμα μου, μου θυμίζει έντονα το Armani Sensi, το οποίο δυστυχώς έχει καταργηθεί.
Πραγματικά είναι από τα αρώματα που σου φτιάχνουν την διάθεση:)

Feb
2013
*sophi*
*sophi*

Eνα από τα πιο λαμπερά ,φωτεινά και ζεστά φλοριενταλ αρώματα της τελευταίας δεκαετίας...
Ζεστό , ιδιαίτερα γλυκό και κομψό άρωμα.
Κατάλληλο για βραδινές εξόδους ,δίνει ένα σοφιστικέ και θηλυκό τόνο στην εμφάνισή σας.
Το άνθος αμύγδαλου, τα musk, το κεχριμπάρι και η βανίλια είναι οι χαρακτηριστικές του σημειώσεις.
Η λάμψη των αστέρων επάνω σας ...Cinema :)

Nov
2012

Αυτή η σελίδα περιέχει πληροφορίες, σχόλια, σημειώσεις αρώματα, εικόνες, νέες αγγελίες, vintage αφίσες και βίντεο σχετικά με Yves Saint Laurent Cinema fragranceαλλά δεν εγγυάται την ακρίβεια των πληροφοριών. Εάν έχετε περισσότερες πληροφορίες σχετικά με Yves Saint Laurent Cinema, μπορείτε να επεκτείνετε με την προσθήκη ενός προσωπικου άρωματος . Το Fragrantica έχει ένα μοναδικό γνώμονα το χρήστη και ενα σύστημα κατάταξης και μπορεί να ταξινομήσει Cinema by Yves Saint Laurent. Κάντε κλικ στις κατάλληλες επιλογές για τη μορφή ταξινόμησης του άρωματος κάτω από την εικόνα άρωματος. Επίσης, μπορείτε να βρείτε συνδέσεις με τρίτες ιστοσελίδες κόμμα / καταστήματα στο Διαδίκτυο, αλλά το Fragrantica δεν έχει καμία πρόσβαση ή έλεγχο σε αυτές τις ιστοσελίδες. Δεν δίνουμε εγγυήσεις ούτε φέρουμε την ευθύνη για ό, τι μπορείτε να βρείτε ως αποτέλεσμα αυτών των δεσμών, ή για οποιεσδήποτε μελλοντικές συνέπειες που περιλαμβάνουν αλλά δεν περιορίζονται στην απώλεια χρημάτων. Τα σχόλια των χρηστών για Cinema by Yves Saint Laurent αντιπροσωπεύουν τις απόψεις των συγγραφέων μόνο και δεν αντανακλούν τις απόψεις του Fragrantica.

Οι άνθρωποι που τους αρέσει αυτό ήθελαν επίσης
Yves Saint Laurent Manifesto Givenchy Organza Yves Saint Laurent Manifesto l'Elixir Christian Dior Pure Poison Tom Ford Black Orchid Narciso Rodriguez Narciso Donna Karan Cashmere Mist Christian Dior Dior Addict Jean Paul Gaultier Classique Eau de Parfum Chanel Allure eau de parfum Chanel Coco Noir Chloe Love Kenzo Kenzo Amour Chanel Coco Eau de Parfum Kenzo Kenzo Jungle L'Elephant Chanel Chanel N°5 Tom Ford Neroli Portofino Chloe Love Eau Intense Versace Crystal Noir Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez For Her