Σχεδιαστές » C » Φρουτωδες Λουλούδενιο « Ομάδες

J`adore Christian Dior για γυναίκες

Το έχω: 39 Το είχα : 36 Το θέλω: 3 Το άρωμα υπογραφής μου: 1

aquatic
J`adore Christian Dior για γυναίκες Βίντεο
J`adore Christian Dior για γυναίκες Εικόνες J`adore Christian Dior για γυναίκες Εικόνες J`adore Christian Dior για γυναίκες Εικόνες J`adore Christian Dior για γυναίκες Εικόνες J`adore Christian Dior για γυναίκες Εικόνες J`adore Christian Dior για γυναίκες Εικόνες J`adore Christian Dior για γυναίκες Εικόνες J`adore Christian Dior για γυναίκες Εικόνες J`adore Christian Dior για γυναίκες Εικόνες J`adore Christian Dior για γυναίκες Εικόνες J`adore Christian Dior για γυναίκες Εικόνες

J`adore από Christian Dior είναι ένα Φρουτωδες Λουλούδενιο άρωμα για γυναίκες. J`adore κυκλοφόρησε το έτος 1999. Ο αρωματοποιός αυτού του αρώματος είναι Calice Becker. Οι νότες κορυφής είναι μανόλια, πεπόνι, ροδάκινο , αχλάδι, Περγαμόντο και Μανταριν ορανζ; οι μεσαίες νότες είναι τουμπερόζα, δαμάσκηνο, Βιολέτα, ορχιδέα, φρέζια, γιασεμί, κρίνο της κοιλάδας και τριαντάφυλλο; οι νότες της βάσης είναι Μόσχος, Βανίλια, Κέδρος και Βατόμουρο. Αυτό είναι το νικητήριο άρωμα της κατηγορίας FiFi Award Best National Advertising Campaign / TV 2007.

μανόλια πεπόνι ροδάκινο αχλάδι Περγαμόντο Μανταριν ορανζ

τουμπερόζα δαμάσκηνο Βιολέτα ορχιδέα φρέζια γιασεμί κρίνο της κοιλάδας τριαντάφυλλο

Μόσχος Βανίλια Κέδρος Βατόμουρο

Περισσότερα σχετικά με τα αρώματα στα Αγγλικά / More in English language about J`adore by Christian Dior.

J`adore Σχόλια Αρωμάτων

smaragda
smaragda

Από τα αγαπημενα μου. Παρολο που δεν ξεχωρίζω ποιο αρωμα επικρατει απ όλα οσα περιεχει, η μυρωδια του ειναι εκπληκτικη . Εχει κατι αριστοκρατικο, ο,τι πρεπει για μια γυναικα. Το συνιστω. ¨)

StellaAsk
StellaAsk

@ΔημητραG @Le Coeur Gothique Θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σας. Δεν το αγάπησα ποτέ! Δεν το φόρεσα ποτέ! Προβλεπόμενο και φτιαγμένο για να γίνει best seller εκπληρώνοντας το ανεκπλήρωτο όνειρο των political correct. Τόσο όσο, όχι ως προς την ισορροπία, αλλά ως προς να μην ξεφεύγει από τα δεδομένα. Κάτι σαν την blockbuster ταινία που τηρεί όλες τις προδιαγραφές και τα κλισέ του Χόλλυγουντ για να σαρώσει στα Οσκαρ.

ΔημητραG
ΔημητραG

Le_Coeur_Gothique γνωριζόμαστε? (ισως απο κάποιο undergound after με ολο το φασμα ηλεκτρονικης μουσικης σκηνης?)Δεν θα μπορουσα να συμφωνήσω περισσότερο καλε μου.. Ειναι ο ορισμος του βαρετου ,κομψου, ηλιολουστου,προβλεψιμου επιφανειακού αρωματος... Καθολου μυστήριο,, καθολου σκοταδι..οι ακρογωνιαίοι λίθοι της γυναικείας υπόστασης..

Le_Coeur_Gothique
Le_Coeur_Gothique

Το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν πρόκειται για ένα άρωμα που θα περίμενες να μυρίσεις πάνω σε μία γυναίκα που συχνάζει σε υπόγεια club που φωτίζονται από black light κι όπου το απαραίτητο dress code για να σού επιτραπεί η είσοδος είναι μαύρα, μωβ και μπορντώ κατάφορτα με δαντέλλες και φραμπαλάδες περίτεχνα φορέματα και ατσάλινα ή φτιαγμένα από κασσίτερο κοσμήματα. Κάθε γυναίκα που θα το φορούσε σ'ένα τέτοιο μέρος θα αντιμετωπιζόταν σαν μια ιέρεια που μπήκε κατά λάθος σ'ένα άντρο νεκροζώντανων. Οι οποίοι μάλιστα, για να γίνουν ακόμη χειρότερα τα πράγματα, θα ήσαν και αιρετικοί ακόμη κι όταν ζούσαν. Σ'αυτήν την περίπτωση το J'adore θα είχε το ίδιο αποτέλεσμα με το η ηρωίδα μας να είχε κάνει μπάνιο με αγιασμό πριν "χαρούν" και οι δύο πλευρές για την γνωριμία.

Καθώς όμως μ'αρέσουν πάρα πολύ οι γυναίκες που θεωρούν τον ήλιο θανάσιμο εχθρό που θα τις μετέτρεπε σε σκόνη αν έκαναν ποτέ το λάθος να εκτεθούν στις ακτίνες του, πρέπει δυστυχώς να πω ότι ως εκ τούτου το J'adore δεν θα μπορούσε να μού είναι πιο αδιάφορο.

Δεν μπορώ να μην παραδεχτώ ότι το J'adore είναι ενθουσιώδες, ανέμελο και συγχρόνως ευγενές κι αριστοκρατικό, αλλά δεν μπορώ να κάνω αυτό που με προτρέπει τ'όνομά του, να το λατρέψω δηλαδή. Ούτε καν να το συμπαθήσω μπορώ καλά-καλά. Δεν πιστεύω ότι είναι κακό να χαρακτηρίζεται κάποια από τα επίθετα που ανέφερα προηγουμένως. Ίσα-ίσα που και ο ίδιος τα εκτιμώ και τα χρησιμοποιώ πάντοτε με θετική έννοια. Αλλά πολύ απλά όταν μιλάμε για αρώματα προτιμώ πολύ περισσότερο αυτά που θα μπορούσαν να χαρακτηριστούν "δραματικά" και "θεατρικά". Με άλλα λόγια, και λαμβάνοντας υπ'όψιν το γεγονός ότι η Charlize Theron διετέλεσε πρόσωπο τής καμπάνιας τού J'adore για κάποιο διάστημα, ας πούμε ότι προτιμώ χίλιες φορές την σκοτεινή, μελαγχολική και σπαρακτική της αποστασιοποίηση όταν βάδιζε "Στην Κοιλάδα τού Ηλά", παρά τα επιτηδευμένα κόλπα που εφάρμοζε στην "Ληστεία αλά Ιταλικά". Βλέπετε, πιστεύω ακράδαντα ότι οι γυναίκες τού δικού της διαμετρήματος είναι πολύ πιο επιθυμητές όταν μυρίζουν θειάφι και σκόνη παρά όταν μυρίζουν φρούτα και λουλούδια. Ή για να το θέσω αλλιώς, ο ήλιος βρίσκεται πάντοτε στον ουρανό. Οπότε αυτό που έχει σημασία είναι πάνω σε τι λάμπει. Και για μένα η Charlize Theron είναι απείρως ποθητή στο "Mad Max: Ο δρόμος τής οργής". Εκεί δηλαδή ακριβώς που πλημμυρίζει τα πάντα με το άρωμα τής ανυπότακτης φύσης της και τής κουρελιασμένης της εικόνας, κάτω απ'την εκτυφλωτική κι οργισμένη παρουσία του. Αλλά τι να πω, μπορεί να πρόκειται απλώς γι'ακόμη μία απ'τις πυρετικές μετα-αποκαλυπτικές junkpunk φαντασιώσεις μου.

Απ'την στιγμή που το J'adore εμπεριέχει μία τόσο μεγάλη ποσότητα συμπυκνωμένης λαμπρότητας, το μπουκάλι του δεν θα μπορούσε να μοιάζει με τίποτα διαφορετικό από μία σταγόνα φεγγοβόλου κεχριμπαριού που έσταξε απ'τον ίδιο τον ήλιο. Με κάθε στοιχείο τής ουσίας του και όλους τους συμβολισμούς του να αφθονούν με την σειρά τους ακόμη και στην μικρότερη σταγόνα τής ψυχής τού J'adore. Σε κάποιο παράλληλο σύμπαν που ο κανόνας θα ήταν η μη-Νευτώνεια φυσική και η Ριμάνια γεωμετρία, όταν αυτήν η κεχριμπαρένια φωτοσταγόνα θα έφτανε στην Γη, θα εξαπέλυε το αρωματικό αντίστοιχο μιας πυρηνικής βόμβας που θα κατέκλυζε τον πλανήτη με χαρά και κομψότητα, κλονίζοντας τα ίδια τα θεμέλια τής μελαγχολίας και τής μοναχικότητας. Για μερικές και μερικούς όμως από εμάς, αυτό δεν θα σήμαινε τίποτα περισσότερο απ'το ότι θα είχε έρθει η ώρα να τρέξουμε προς το αραχνιασμένο μας υπόγειο καταφύγιο, για να ζήσουμε συντροφιά με τα δεκάδες μπουκάλια Cabochard και Yatagan που θα ήταν οι αρωματικές μας προμήθειες μέχρι να τελειώσει η εποχή τής ευθυμίας.

ΟΚ, τα είπα. Τώρα μπορείτε να με πυροβολήσετε επειδή δεν μού αρέσει μία απ'τις πιο λατρεμένες και φανταχτερές ενσαρκώσεις αισιοδοξίας στον χώρο τον αρωμάτων, αλλά τι να κάνω, στην ανάγκη θα το υποστώ κι αυτό. Κι αν δεν το κάνετε εσείς θα το κάνουν σίγουρα τα 17 J'adorάκια που έσπειρε το μητρικό J'adore. Συνηθίζω όμως να λέω ότι το να κατακρίνεις ένα άρωμα είναι ένα πράγμα και το να κάνεις επιτιμητικά και υποτιμητικά σχόλια γι'αυτές και αυτούς που τους αρέσει είναι κάτι τελείως διαφορετικό. Εντάξει, δεν μ'αρέσει το J'adore, αλλά αυτό δεν μού δίνει απολύτως κανένα δικαίωμα να προσβάλλω όσες και όσους το αγαπούν. Πολλώ δε μάλλον απ'την στιγμή που εγώ ο ίδιος γίνομαι συνήθως στόχος επικριτικών σχολίων επειδή προτιμώ να φορώ τις vintage εκδόσεις των κραυγαλέων κι ασυγκράτητων αρωμάτων των '80s κι όχι τις σύγχρονες αδύναμες κυκλοφορίες και τις "μοντερνοποιήσεις" των κλασσικών. Ίσως κάποτε να πρέπει μερικοί και μερικές να πάψουν να την κάνουν κοπάνα απ'το μάθημα των Λατινικών έτσι ώστε τελικά να μάθουν ότι το "de gustibus non disputandum est" είναι ένα πολύ σοφό ρητό...

FAY
FAY

Μετά το L'Air du Temps,είναι αυτό το άρωμα που μου θυμίζει μαμά.

Ένα κρεμώδες γιασεμί,με απίστευτη διάρκεια,κλασσάτο και πολυτελές.

Είναι από αυτά τα υπερβολικά λουλουδένια αρώματα τα οποία έχουν πολυφορεθεί και αν δεν το είχα συνδέσει με τις αναμνήσεις της εφηβικης μου ηλικίας,δεν θα το επέλεγα.

Mar24
Mar24

Αυτο το αρωμα μου θυμιζει τη μητερα μου,ειναι το αρωμα υπογραφη της. Απο τοτε που θυμαμαι τον ευατο μου καθε φορα που την αγκαλιαζω μυριζει ετσι. Μου αρεσει γιατι μυριζει πολυτελεια,ακομα και το μπουκαλι ειναι χρυσο κατι που το αντιπροσωπευει απολυτα. Ειναι ξεχωριστο, επιβλητικο και κυριλε αρωμα με την καλη εννοια.

Dec
Maritrianta1
Maritrianta1

Ένας ΚΛΑΣΙΚΟΣ ΜΟΝΤΈΡΝΟΣ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ
Το άρωμα αυτό γεννημένω σε πράσινα λιβαδια διακοσμημένο με βανιλιες και φρούτα του δάσους και φυσικά το γλυκό του τριανταφυλο
Αχ j'adore J'adore

Jul
Anatolia
Anatolia

Σημερα παρελαβα αυτο το αρωμα..ειναι τοοοοσο τελειο!! ειναι διακριτικο με διαρκεια! το λατρεψα! για το καλοκαιρι ειδικα ειναι οτι πρεπει! <3

Jun
sonia17
sonia17

Γιασεμί,μανόλια και φρούτα κυρίως πεπόνι.
Φωτεινό και λαμπερό που θυμίζει το χρυσό χρώμα.
Φανταχτερό και κλασικό μαζί. Η λάμψη του χρυσού.
Περισσότερο ταιριάζει για επίσημο ντύσιμο και εμφανίση.

Maritrianta
Maritrianta

αθτο το αρωμα μου θυμιζει πρασινα λιβαδια με λουλουδια που ειναι λεβαντες και βανιλιες καταπλικτικο επισης εγω θα το φοραγα την ανοιξη το βραδυ

rosseta
rosseta

εκτος του οτι πανω μου μυριζει σαν αυγο ειναι απο τα αρωματα που με κουραζουν και μου προκαλουν πονοκεφαλο.. εχει ομως τρομερη διαρκεια.

Sep
pennny
pennny

Ειναι ενα αρωμα υπογραφης για πολλες γυναικες..Πιστευω αυτο ειναι το μονο του μειονεκτημα οτι το αναγνωριζουν ευκολα και χανει το μυστηριωδες αισθημα..Παρ΄ολ'αυτα ειναι ενα φινετσατο ,κομψο τελειο για επισημες περιστασεις...ενα αρωμα πολλων καρατιων το ειχα 3 φορες ποτε δε με απογοητευσε...

mary ko
mary ko

Δεν με ενθουσίασε ποτέ όσες φορές και αν το έβαλα...το χάρισα σε μία φίλη που τρελαίνεται

Apr
2015

Ενα φανταστικο!!! άρωμα! !!! που σου ξυπνάει έντονες στιγμές. ..

I.Love.You
I.Love.You

ειναι πολυ ωραιο, μπορει να φορεθει πρωι και βραδυ και δειχνει μια γυναικα με αυτοπεποιθηση. ειναι πολυ chic αλλα εγω προτιμω τα πιο γλυκα αρωματα.

2014
nefeli
nefeli

Μάλλον θα ανήκω στο σύνολο των γυναικών που τους αρέσει αυτό το άρωμα. Εμένα δεν μ'αρέσει... Το αγαπώ τρελά! Μαζί με άλλα 4 είναι το αγαπημένο μου άρωμα... Με μαγεύει απλά!...

Jan
2014
louloudenia
louloudenia

ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ ΑΡΩΜΑ ΑΝΑΜΦΙΣΒΗΤΗΤΑ ΑΛΛΑ ΝΟΜΙΖΩ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥΦΟΡΕΜΕΝΟ ΔΕΝ ΜΕ ΤΡΕΛΕΝΕΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ

Oct
white petals
white petals

Μου φαίνεται οτι είμαι εξαίρεση...πάντα ήθελα να μου αρέσει αυτό το άρωμα αλλα...Πάντα άκουγα φίλες μου να μιλάνε με ενθουσιασμό για αυτό το άρωμα άλλα κάθε φόρα που πήγαινα να το δοκιμάσω δεν μου έκανε το μεγάλο κλικ.... δεν ξέρω ...δεν ταίριαζε ποτέ σε μένα??? Ίσος..!!!!.παντός πάντα ήταν στα τοπ προτιμήσεις γυναικών ...έχω ακούσει το καλύτερα για αυτό!!!! Πριν λίγες εβδομάδες αποφάσισα να το πάρω ένα μικρό μπουκαλάκι...άλλα διαπίστωσα ότι μετά απο τόσο καιρό δεν έχω αλλάξει γνώμη Όχι ότι θεν θα το φόραγα αλλα δεν μου κάνει το μεγάλο κλικ ...άπλα...!!!!! Τελικά είμαστε τόσο διαφορετικοί εμείς οι ανθρώποι στις προτιμήσεις μας!!! :-)

eveline_eveline
eveline_eveline

Το signature άρωμά μου!!!!! Ένα μεθυστικό άρωμα που πραγματικά το λατρεύεις όπως είναι κ το όνομα του!!!! Υπέροχο άρωμα και πανέμορφο μπουκάλι,σαν να σχηματίζει τις καμπύλες της γυναίκας...διαχρονικό άρωμα και που είναι πάντα στις πρώτες προτιμήσεις των γυναικών!!!!! Αγοράστε το,θα το λατρέψετε!!!!

ats.
ats.

το j'adore αποτελει μια απο τις πρωτες αγορες μου.

μια λεξη μου ερχεται στο μυαλο οταν το σκεφτομαι "λαμπερο".

το θεωρω σχετικα ευκολο καθως ταιριαζει σχεδον σε καθε περισταση κι οποτε δεν μπορω να αποφασισω τι θα φορεσω το προτιμω.

εχω δεχθει πολλα κοπλιμεντα γι'αυτο το αρωμα, αν και ειναι πολυ διαδεδομενο παντα καποιος θα με ρωτησει τι φοραω.

να σημειωσω οτι λατρευω και τις διαφορες παραλλαγες του κυριως το l'absolue που ειναι πιο λουλουδατο.

*sophi*
*sophi*

Μοντέρνο κλασσικό άρωμα.
¨Εντονες σημειώσεις λουλουδιών δεμένες σε μια μοσχομυριστή βάση.Υπάρχει και μια δόση φρουτένιας χροιάς σ΄αυτό ,αλλά δεν ξεπερνάει τον λουλουδένιο χαρακτήρα του.
Πολυτελές,κομψό και λαμπερό δημιουργήθηκε με καλαισθησία.
Μια ωδή στην σύγχρονη γυναίκα.Αν και κυκλοφορεί εδώ και δύο δεκαετίες ,δεν παύει να είναι ένα από τα κομψά γυναικεία αρώματα της σύγχρονης εποχής...
Είναι το πρώτο σε πωλήσεις στην πρωτεύουσα των αρωμάτων ,το Παρίσι.
Έχει μεγαλη απήχηση στον γυναικείο πληθυσμό ,όλων των ηλικιών.
Έχω μία κομψή χρυσή θήκη με το άρωμα στην τσάντα μου ,όταν βρίσκομαι εκτός σπιτιού και με συντροφεύει στις πολύωρες εξόδους από το σπίτι...
Όπως λέει και η Σαρλίζ Θερόν στην διαφήμηση του αρώματος :Το αγαπώ.

Aug
2012
dark_rose
dark_rose

μμμ, τι "κλασσικο" πλεον αρωμα. το εχω μυρισει σε αλλους πανω απο 100 φορες. εμενα μ'αρεσει αλλα το θεωρω καπως βαρυ για τη δικη μου μυτη. δεν μπορω να το φοραω πανω μου, το νιωθω πολυ βαρυ(αν και γενικα μου αρεσουν τα βαρια αρωματα αλλα αυτο οχι και τοσο). μ'αρεσουν πολυ περισσοτερο οι αλλες εκδοσεις του οι πιο καλοκαιρινες ή ελαφριες εκδοσεις του...

Aug
2012

Αυτή η σελίδα περιέχει πληροφορίες, σχόλια, σημειώσεις αρώματα, εικόνες, νέες αγγελίες, vintage αφίσες και βίντεο σχετικά με Christian Dior J`adore fragranceαλλά δεν εγγυάται την ακρίβεια των πληροφοριών. Εάν έχετε περισσότερες πληροφορίες σχετικά με Christian Dior J`adore, μπορείτε να επεκτείνετε με την προσθήκη ενός προσωπικου άρωματος . Το Fragrantica έχει ένα μοναδικό γνώμονα το χρήστη και ενα σύστημα κατάταξης και μπορεί να ταξινομήσει J`adore by Christian Dior. Κάντε κλικ στις κατάλληλες επιλογές για τη μορφή ταξινόμησης του άρωματος κάτω από την εικόνα άρωματος. Επίσης, μπορείτε να βρείτε συνδέσεις με τρίτες ιστοσελίδες κόμμα / καταστήματα στο Διαδίκτυο, αλλά το Fragrantica δεν έχει καμία πρόσβαση ή έλεγχο σε αυτές τις ιστοσελίδες. Δεν δίνουμε εγγυήσεις ούτε φέρουμε την ευθύνη για ό, τι μπορείτε να βρείτε ως αποτέλεσμα αυτών των δεσμών, ή για οποιεσδήποτε μελλοντικές συνέπειες που περιλαμβάνουν αλλά δεν περιορίζονται στην απώλεια χρημάτων. Τα σχόλια των χρηστών για J`adore by Christian Dior αντιπροσωπεύουν τις απόψεις των συγγραφέων μόνο και δεν αντανακλούν τις απόψεις του Fragrantica.

Οι άνθρωποι που τους αρέσει αυτό ήθελαν επίσης
Burberry London Christian Dior Hypnotic Poison Christian Dior Pure Poison Nina Ricci Nina Christian Dior Dolce Vita Yves Saint Laurent Manifesto Lancome La Vie Est Belle Mugler Alien Lolita Lempicka Lolita Lempicka Avon Incandessence Lancome Hypnose Cacharel Amor Amor Prada Prada Candy Clinique Aromatics Elixir Paco Rabanne Black XS for Her Yves Saint Laurent Black Opium Donna Karan Cashmere Mist Moschino Cheap & Chic The Body Shop White Musk Kenzo Kenzo Amour