Σχεδιαστές » L » Φρουτενιο Γκουρμε Λουλουδενιο « Ομάδες

Lolita Lempicka Lolita Lempicka για γυναίκες

Το έχω: 41 Το είχα : 35 Το θέλω: 6 Το άρωμα υπογραφής μου: 5

απαλό πικάντικο
Lolita Lempicka Lolita Lempicka για γυναίκες Βίντεο
Lolita Lempicka Lolita Lempicka για γυναίκες Εικόνες Lolita Lempicka Lolita Lempicka για γυναίκες Εικόνες Lolita Lempicka Lolita Lempicka για γυναίκες Εικόνες Lolita Lempicka Lolita Lempicka για γυναίκες Εικόνες Lolita Lempicka Lolita Lempicka για γυναίκες Εικόνες Lolita Lempicka Lolita Lempicka για γυναίκες Εικόνες Lolita Lempicka Lolita Lempicka για γυναίκες Εικόνες Lolita Lempicka Lolita Lempicka για γυναίκες Εικόνες Lolita Lempicka Lolita Lempicka για γυναίκες Εικόνες Lolita Lempicka Lolita Lempicka για γυναίκες Εικόνες Lolita Lempicka Lolita Lempicka για γυναίκες Εικόνες Lolita Lempicka Lolita Lempicka για γυναίκες Εικόνες Lolita Lempicka Lolita Lempicka για γυναίκες Εικόνες

Lolita Lempicka από Lolita Lempicka είναι ένα Φρουτενιο Γκουρμε Λουλουδενιο άρωμα για γυναίκες. Lolita Lempicka κυκλοφόρησε το έτος 1997. Ο αρωματοποιός αυτού του αρώματος είναι Annick Menardo. Οι νότες κορυφής είναι Βιολέτα, κισσός και αστεροειδής γλυκάνισος; οι μεσαίες νότες είναι ίριδα, Αμαρυλις, γλυκόρριζα, ρίζωμα ίρις και Κεράσι; οι νότες της βάσης είναι σπόρος Τόνκα, Βανίλια, Βέτιβερ, λευκός μόσχος και πραλίνα.

Βιολέτα κισσός αστεροειδής γλυκάνισος

ίριδα Αμαρυλις γλυκόρριζα ρίζωμα ίρις Κεράσι

σπόρος Τόνκα Βανίλια Βέτιβερ λευκός μόσχος πραλίνα

Περισσότερα σχετικά με τα αρώματα στα Αγγλικά / More in English language about Lolita Lempicka by Lolita Lempicka.

Lolita Lempicka Σχόλια Αρωμάτων

Mar24
Mar24

Ηταν απο τα πρωτα αρωματα που αγορασα,το ειχα μυρισει σε μια συμμαθητρια μου και αμεσως τη ρωτησα να μου πει ποιο ειναι. Ειλικρινα αγαπω τα παντα σε αυτο το αρωμα,απο το υπεροχο μπουκαλι του μεχρι την καταπληκτικη μυρωδια. Αυτο το γλυκο και μυστηριο συνδιασμο που δημιουργουν οι νοτες του. Με ενα μονο ψεκασμα νιωθεις να ζωντανευουν ολες οι σκηνες απο ολα τα παραμυθια που εχεις διαβασει και να σε μεταφερουν σε ενα φανταστικο μερος.
Ακομα και οταν κατα διαστηματα φοραω αλλα αρωματα μετα απο λιγο καιρο επιστρεφω σε αυτο το ομορφο μηλαρακι.

Dec
Jokasta
Jokasta

Είναι ένας υπέροχος συνδυασμός πούδρας, κερασιού, σοκολάτας και λουλουδιού. Κι όλα αυτά χωρίς να είναι βαρύ, υπερβολικά έντονο ή γλυκερό. Προσωπικά το αγαπώ και το φοράω όλες τις ώρες κι όλες τις εποχές.

elena vosnaki
elena vosnaki

Τα παραμύθια και η συνενοχή μας παρουσιάζουν το δηλητηριασμένο μήλο. Το εμβληματικό σύμβολο της σεξουαλικής πρόκλησης, της Εύας και του φιδιού προεξαρχόντων, το μήλο είναι ένας υπαινιγμός για την σαρκική γνώση του Δέντρου του Καλού και του Κακού.

Εξ ου και τα μπουκάλια αρωμάτων σε σχήμα μήλου βρίθουν από την Κόρη της Εύας  ( Fille d'Eve, Nina Ricci)  ως το Τα Πάντα για την Εύα (All About Eve, Joop). Τα γνωστότερα ωστόσο είναι η σειρά του Poison από τον Dior, με το πρώτο πονηρά χρωματισμένο, σαν καταραμένο αντικείμενο του μύθου της Χιονάτης, και το δεύτερο (το Hypnotic) δαιμονικά αρωματισμένο με πικραμύγδαλο...σαν την μυρωδιά του κυάνιου. "Θα δαγκώσει ή δεν θα δαγκώσει;" αυτό είναι το ερωτικό τους παιχνίδι.

Ειρωνεία των θεών του αρώματος ότι η Annick Menardo είναι πίσω κι από το δεύτερο δημοφιλέστερο μπουκάλι σε σχήμα μήλου. To Lolita Lempicka eau de parfum ήταν ο πρώτος γόνος που, ενώ ξεπήδησε από το σπέρμα του Angel, σαν Κρόνος τόλμησε να αμφισβητήσει τον Ουρανό πατέρα. Ξέφυγε από το καρναβάλι με τα πριονίδια, τα καραμελωμένα μηλαράκια και το μαλλί της γριάς, και ξεχύθηκε σε ένα μαγεμένο δάσος... με αναρριχώμενο κισσό που απειλεί να φυλακίσει τα περίεργα ποδαράκια που μπλέκονται στον κίνδυνο, ενώ προσφέρει ζαχαρωμένες βιολέτες με γλυκύριζα και κεράσια μαύρα για το ξεκάρφωμα.

Καθόλου συμπτωματικά, το μήλο είναι αυτοαναφορικό για την Menardo. Ένα άλλο άρωμα μήλου από τον Max Factor, πιο αθώο, αειπάρθενο, ήταν η εισαγωγή της στον κόσμο του αρώματος εξ απαλών ονύχων. Έκτοτε τοποθετεί πινελιές μήλου εδώ κι εκεί. Στην Lolita υπερέβαλε στην γλυκύριζα σκοπίμως, ώστε να κρύψει το προκλητικό μήλο πίσω από το πέπλο μιας παιχνιδάρας Εύας. Μην ξεγελιέσαι όμως! Γνωρίζει τον καρπό του Δέντρου του Καλού και του Κακού. Κατέχει την σαρκική γνώση. "Όπως συμμορίες ληστών περιμένουν σε ενέδρα για το θύμα" [Ωσηέ 6:9], έτσι κι οι αρωματοποιοί...

m.omorfias
m.omorfias

Αγαπημένο άρωμα!!! Αθώο, κοριτσίστικο! Δεν υπάρχει περίπτωση να μην γυρίσουν τα βλέμματα! Εγγυημένο!

Feb
rosseta
rosseta

Το τελευταιο μου αποκτημα. Πολυ GIRLY. Αθωο. Φρεσκο ειδικα στην αρχη. Μετα σε ζεσταινει. Ιδιαιτερο και κομψο.

mariamarouli91
mariamarouli91

Πολύ χαριτωμένο και νεανικό αρωματάκι, στο δέρμα μου μυρίζω πιο πολύ το κεράσι-σαν σιροπάκι που αναφέρθηκε παρακάτω! Αξιοπρόσεχτες είναι και οι νότες του μόσχου,της βιολέτας και της ίριδας-στοιχεία που προσδίδουν αίσθηση καθαριότητας στο άρωμα.Φοριέται όλες τις εποχές νομίζω,από νέες κυρίως κοπέλες. Εγώ θα το φορούσα πιο πολύ άνοιξη και καλοκαίρι. Για το χειμώνα είναι καλό για όσες δε μπορούν τα πολύ βαριά αρώματα.Εύκολα ανεκτό,δεν κουράζει,δεν ενοχλεί τους γύρω.

mary ko
mary ko

Άρωμα gourmand, γλυκό με έντονες νότες γλυκανισου ,γλυκορριζας σοκολάτας και κερασιου, μου θυμίζει ένα σιρόπι, χωρίς να μου είναι δυσαρεστο, προσωπικά δεν θα ήθελα τη γλυκορριζα μέσα,δεν μου αρέσει το άρωμα της.

Apr
lolita
lolita

Κορίτσια το αρωμα ειναι υπεροχο ,αρκετα καλη διακυμανση και διαρκεια, ειναι πολυ girly , δεν θα το συνιστουσα σε κοπελες ανω των 25 , ειναι ρομαντικο ,γλυκο και πολυ θυληκο ,δεν γινεται μια κοπελα που φοραει αυτο το αρωμα να περασει και να μην γυρησουν, ειναι αναλογα σε ποιες παει,περισσοτερο στις γλυκες κοπελιτσες , πολυ λουλουδατο ,οτι καλυτερο για την ανοιξη... εχω τα 30 ml και αν και βαζω σε καθημερινη βαση το εχω 3 μηνες και εχει αρκετο ακομα..προτιμηστε το!!!!!!!!!! lolita εγγυηση!

caramel
caramel

Πολύ ιδιαίτερο άρωμα. Στο δέρμα μου ξεκινά δροσερά και πικάντικα, με νότες μέντας και γλυκάνισου. Στη συνέχεια γίνεται πιο γλυκό, κυριαρχεί η βιολετα, η πραλίνα και το μάσκ. Θα ήθελα να ταιριάζει περισσότερο στο δέρμα μου, καθώς τελικά γίνεται πολύ γλυκερό. Προτιμώ να το μυρίζω σε άλλες γυναίκες. Το μπουκάλι είναι ένα έργο τέχνης!

Sylvia
Sylvia

Συμφωνώ απολύτως με τη *sophi* ιδιαίτερα στο σημείο που λέει ότι μπορεί να φορεθεί από νέες γυναίκες. Το μύρισα σε μια κυρία 50something και ήταν εντελώς παράταιρο.

aksiniya29
aksiniya29

Aγαπώ πολύ αυτό το άρωμα..
Έίναι ιδιαίτερο, έντονο, μυστηριώδες..
Παρ'ότι γλυκό και κοριτσίστικο κατά τη γνώμη μου, είναι τολμηρό και επιβλητικό. Είναι αδύνατο μια γυναίκα να περάσει απαρατήρητη φορώντας το.
Απλά παραμμυθένιο..όπως και το μπουκαλάκι του.

May
OTILLEA
OTILLEA

Αυτό το άρωμα είναι ιδιαίτερο και ζαλιστικό ...Ξεχωρίζει ανάμεσα από πολλά αρώματα..Δυστυχώς πάνω μου δεν το αντέχω ούτε λεπτό ,μου δημιουργεί ναυτία.Όταν το μυρίζω αλλού και δεν έχουν ρίξει υπερβολική ποσότητα μου αρέσει.

Morticia
Morticia

Ένα από τα πιο φινετσάτα γκουρμάντ. Η ισορροπία των νοτών του είναι τέλεια κι ενώ είναι σχεδόν όλες τους γλυκές δεν το κάνουν γλυκερό και δεν σε μπουχτίζουν. Έχει πολύ καλή διακύμανση και αρκετά καλή διάρκεια (σε μένα 6-8 ώρες).
Πρωτοποριακό και ασυνήθιστο, το προτείνω ανεπιφύλακτα σε όλες τις γυναίκες.

dark_rose
dark_rose

αχ, αυτο το αρωμα μ'αρεσει πολυ!!!! σημερα πηγα σε μαγαζι με αρωματα κ κολονιες και τις "χτενισα" κυριολεκτικα... αλλα αυτη μου εκανε ιδιαιτερη εντυπωση....

Aug

Lolita Lempicka Lolita Lempicka Eau De Parfum for women 1 oz
Lolita Lempicka Lolita Lempicka Eau De Parfum for women 1 oz
Eau De Toilette 1.7oz
18.89 USD
Lolita Lempicka Cologne by Lolita Lempicka, 1.7 oz Eau De Toilette Spray for Men
EDP Mini
Lolita Lempicka Lolita Lempicka Eau De Parfum tester for women 3.4 oz
Lolita Lempicka Lolita Lempicka Eau De Parfum tester for women 3.4 oz
Aftershave 3.4oz
25.49 USD
Lolita Lempicka After Shave Balm by Lolita Lempicka, 3.4 oz After Shave Emulsion for Men
26.76 USD
Lolita Lempicka Lolita Lempicka Eau De Parfum for women 3.4 oz
Lolita Lempicka Lolita Lempicka Eau De Parfum for women 3.4 oz
26.99 USD
Lolita Lempicka Cologne by Lolita Lempicka, 3.4 oz Eau De Toilette Spray for Men
26.99 USD
Lolita Lempicka Perfume by Lolita Lempicka, 1.7 oz Eau De Parfum Spray for Women
27.49 USD
Lolita Lempicka Perfume by Lolita Lempicka, 3.4 oz Eau De Parfum Spray Tester for Women
29.99 USD
32.99 USD
Lolita Lempicka by Lolita Lempicka Eau de Parfum Spray 3.4 oz Tester for Women
Lolita Lempicka by Lolita Lempicka Eau de Parfum Spray 3.4 oz Tester for Women
34.99 USD
Lolita Lempicka Perfume by Lolita Lempicka, 3.4 oz Eau De Parfum Spray for Women
ThePerfumeSpot.com
36.99 USD
Lolita Lempicka by Lolita Lempicka, 3.4 oz Eau De Parfum Spray for Women
Lolita Lempicka by Lolita Lempicka, 3.4 oz Eau De Parfum Spray for Women
38.99 USD
Lolita Lempicka by Lolita Lempicka Eau de Parfum Spray 3.4 oz for Women
Lolita Lempicka by Lolita Lempicka Eau de Parfum Spray 3.4 oz for Women
41.95 USD
Lolita Lempicka Midnight Cologne by Lolita Lempicka, 3.4 oz Eau De Minuit Eau De Toilette Spray for Men
ThePerfumeSpot.com
Lolita Lempicka Si Lolita Eau de Parfum Spray for Women - 2.7 fl oz
99.99 USD
Lolita Lempicka Elle L'aime Eau de Parfum - 2.7 fl oz
Lolita Lempicka Elle L'aime Eau de Parfum - 2.7 fl oz

Αυτή η σελίδα περιέχει πληροφορίες, σχόλια, σημειώσεις αρώματα, εικόνες, νέες αγγελίες, vintage αφίσες και βίντεο σχετικά με Lolita Lempicka Lolita Lempicka fragranceαλλά δεν εγγυάται την ακρίβεια των πληροφοριών. Εάν έχετε περισσότερες πληροφορίες σχετικά με Lolita Lempicka Lolita Lempicka, μπορείτε να επεκτείνετε με την προσθήκη ενός προσωπικου άρωματος . Το Fragrantica έχει ένα μοναδικό γνώμονα το χρήστη και ενα σύστημα κατάταξης και μπορεί να ταξινομήσει Lolita Lempicka by Lolita Lempicka. Κάντε κλικ στις κατάλληλες επιλογές για τη μορφή ταξινόμησης του άρωματος κάτω από την εικόνα άρωματος. Επίσης, μπορείτε να βρείτε συνδέσεις με τρίτες ιστοσελίδες κόμμα / καταστήματα στο Διαδίκτυο, αλλά το Fragrantica δεν έχει καμία πρόσβαση ή έλεγχο σε αυτές τις ιστοσελίδες. Δεν δίνουμε εγγυήσεις ούτε φέρουμε την ευθύνη για ό, τι μπορείτε να βρείτε ως αποτέλεσμα αυτών των δεσμών, ή για οποιεσδήποτε μελλοντικές συνέπειες που περιλαμβάνουν αλλά δεν περιορίζονται στην απώλεια χρημάτων. Τα σχόλια των χρηστών για Lolita Lempicka by Lolita Lempicka αντιπροσωπεύουν τις απόψεις των συγγραφέων μόνο και δεν αντανακλούν τις απόψεις του Fragrantica.

Οι άνθρωποι που τους αρέσει αυτό ήθελαν επίσης
Chanel Coco Mademoiselle Chloe Love Dolce&Gabbana Sicily Mugler Angel Kenzo Kenzo Jungle L'Elephant Guerlain Samsara Eau de Parfum Lancome Poeme Versace Crystal Noir Christian Dior Hypnotic Poison Yves Saint Laurent Manifesto Gucci Gucci Rush Moschino Cheap & Chic Christian Dior Pure Poison Calvin Klein Euphoria Hermes Eau des Merveilles Tom Ford Black Orchid Cacharel Amor Amor Chloe Love Eau Intense Clinique Aromatics Elixir Chanel Coco Eau de Parfum